Informacje

Z żałobnej karty: zmarł Zdzisław Dziedzic

Śp. Zdzisław Dziedzic | FOT. © archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

W niedzielę w wieku 85 lat zmarł Zdzisław Dziedzic, wieloletni radny miejski. O jego śmierci poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Urzędu Miasta w Jaśle.

Zdzisław Dziedzic od wielu lat był znany ze swojej działalności publicznej na rzecz lokalnej społeczności. Trzykrotnie zasiadał w Radzie Miejskiej Jasła. W latach 1998-2002 pełnił w jej strukturach funkcję wiceprzewodniczącego. Kolejny raz uzyskał mandat w kadencjach piątej (lata 2006-2010) oraz szóstej (lata 2010-2014). Sprawował też rolę przewodniczącego Zarządu Osiedla Jasło-Gądki oraz radnego Rady Seniorów Miasta Jasła.

„Rodzinie i Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia w imieniu swoim, Rady Miejskiej Jasła oraz pracowników Urzędu Miasta w Jaśle składają Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła oraz Henryk Rak przewodniczący Rady Miejskiej Jasła.” – napisano w nocie kondolencyjnej zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 1 lutego w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle. O godzinie 12:30 rozpocznie się różaniec, a pół godziny później msza święta żałobna. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mickiewicza.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE