Sport | rekreacja | turystyka

Krempna zaprasza na ósmą edycję Ultramaratonu Magurskiego

NASZ PATRONAT MEDIALNY

| © materiały prasowe Organizatora

W dniach 13-14 sierpnia Krempna znów rozbrzmi gwarem przybywających z całej Polski biegaczy. Sprawi to, odbywający się w Krempnej już po raz ósmy, Ultramaraton Magurski. Zawodnicy pojawią się, by przemierzać szlaki Magurskiego Parku Narodowego. Przyciąga ich piękna i spokojna okolica, dlatego wielu przybędzie wraz z rodzinami, by spędzić w Beskidzie więcej niż tylko dwa biegowe dni.

Podobnie jak w poprzednim roku Baza Zawodów zlokalizowana będzie nad Zalewem na Wisłoce. W tym roku na zawodników będą czekały cztery dystanse: 10, 23, 52 i aż 90 kilometrów, więc zarówno początkujący jak i wytrawni biegacze znajdą coś dla siebie, a zapisy na zawody wciąż jeszcze są otwarte.

Pierwszy dzień zawodów, sobota 13 sierpnia, zaplanowany jest dla miłośników dłuższych dystansów. Zawodnicy wystartują już o 5:10 i przez szczyt Kamień, Myscową, Olchowiec dotrą do Ożennej, gdzie uczestnicy najdłuższego dystansu przez piękne łąki w okolicach Nieznajowej i Radocyny (oraz kilka brodów), Bartne i Magurę Wątkowską oraz Kolanin wrócą do Krempnej. Zawodnicy dystansu 52 km do Krempnej dotrą krótszą drogą; z Ożennej przez szczyt Wysokie zameldują się nad zalewem. Wszyscy zawodnicy powinni dotrzeć na metę przed zachodem słońca.

Niedzielne zmagania rozpoczną się później. Najpierw o godz. 9:00 wystartują zawodnicy dystansu 23 km, na których czekają podbiegi na szczyty Kamień i Kolanin oraz piękna cerkiew w Kotani. Pół godziny po nich, czyli o 9:30, wystartują zawodnicy najkrótszego, 10 kilometrowego dystansu imprezy. Najpierw czekać ich będzie stromy podbieg na Kamień, a następnie ostrym zbiegiem, przez Przełęcz Hałbowską, powrócą do Krempnej.

| © materiały prasowe Organizatora

Podczas gdy zawodnicy będą przemierzać trasy Beskidu, to dla ich rodzin i kibiców będą czekać dostępne atrakcje przy Biurze Zawodów nad Zalewem. Wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowerki, kajaki), zjazd tyrolką nad taflą zalewu oraz oferta gastronomiczna. Będzie oczywiście również czas na spacery, np. na pobliski szczyt Wysokie z piękną panoramą okolicy lub do XVIII-wiecznej cerkwi zlokalizowanej w centrum wsi.

| © materiały prasowe Organizatora

Patronat nad wydarzeniem objęło m.in Województwo Podkarpackie, Gmina Krempna oraz Magurski Park Narodowy, a patronem medialnym został nasz portal, terazJaslo.pl.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie organizatora: www.magurski.com oraz w
profilu na Facebooku.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE