Informacje

Jasło i jego mieszkańcy zostaną zawierzeni Najświętszej Maryi Pannie

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Władze samorządowe Jasła chcą zawierzyć losy miasta i jego społeczności Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Stanowisko w tej sprawie przygotowali wspólnie Rada Miejska wraz z burmistrzem miasta. Zostało ono przyjęte jednomyślnie, bez żadnych głosów dyskusji. Wydarzenie to będzie miało miejsce podczas uroczystości religijnych w dniu 3 maja na płycie jasielskiego Rynku.

Rada Miejska Jasła VIII kadencji wraz z burmistrzem miasta Jasła wyrażają wspólnie chęć zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski miasta Jasła i społeczności miejskiej. Stanowisko w tej sprawie odczytał podczas ostatniego posiedzenia przewodniczący Rady Henryk Rak.

„Mając na uwadze, iż żyjemy w czasach poważnego kryzysu wiary i wartości, w czasach obarczonych widmem pandemii i wojny pragniemy uroczyście powierzyć losy Jasła i jego mieszkańców opiece i trosce Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski, a przez jej wstawiennictwo Bogu (…)” – napisali samorządowcy.

„My radni Rady Miejskiej Jasła wraz z burmistrzem miasta Jasła mając Maryję jako swoją orędowniczkę i przewodniczkę na drogach codziennego życia jesteśmy ufni, że w pracy dla naszego miasta nie zabraknie nam sił i wytrwałości, których źródłem jest wiara w Boga i wynikający z niej głęboki sens publicznej służby.” – czytamy w dalszej części.

Symbolicznym wyrazem tego aktu ma być ceremonia uroczystego zawierzenia, która odbędzie się w dniu 3 maja na płycie jasielskiego Rynku, podczas mszy świętej zaplanowanej w ramach obchodów Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Stanowisko zostało przyjęte przez aklamację.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *