Informacje

Teraz możesz zgłosić swój pomysł na miasto

Co chciałbyś poprawić, udoskonalić, zorganizować w naszym mieście? Masz propozycję? Właśnie teraz zbieramy pomysły do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. To doskonała okazja, aby zrealizować swoje pomysły i wprowadzić pozytywne zmiany w jasielskiej społeczności. Możesz zgłaszać projekty związane z infrastrukturą, edukacją, sportem, kulturą, ochroną środowiska i wieloma innymi obszarami.

Pamiętaj, że każda inicjatywa wymaga wysiłku i zaangażowania. Jeśli czujesz, że masz pomysł na projekt, który może przynieść korzyści naszemu miastu, warto skorzystać z okazji, jaką daje budżet obywatelski. Możesz zaprosić innych mieszkańców, organizacje pozarządowe, lokalnych liderów i ekspertów, aby wspólnie opracować i zgłosić projekty. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany pomysłów i działań na rzecz wspólnego dobra.

Obejrzyj filmik: 

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany, to zostanie sfinansowany i zrealizowany z budżetu publicznego. Propozycje można zgłaszać w dwóch kategoriach: projekty o charakterze inwestycyjnym (np. budowa czy remonty obiektów), na które przeznaczono pulę 400 tys. zł oraz na projekty obejmujące działania np. w obszarze kultury, sportu, edukacji i spraw społecznych, na które zabezpieczono 100 tys. zł.

Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle oraz w Miejskim Systemie Konsultacji Społecznych konsultacje.um.jaslo.pl. Nasz nowy system konsultacyjny jest o wiele prostszy od poprzedniego, ale jeżeli będziesz potrzebował pomocy, oczywiście służymy.

Szczegółowych informacji w sprawie naboru propozycji projektów udziela Referat Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle, tel. (13) 4482 501 lub (13) 4482 506, e-mail: konsultacje@um.jaslo.pl

Komplet dokumentów potrzebny do złożenia wniosku można także otrzymać (w wersji papierowej), po zgłoszeniu takiej prośby, na adres mailowy konsultacje@um.jaslo.pl. Formularze dostępne są również w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Jaśle (parter, pok. nr 19). Do każdej propozycji projektu należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez 25 mieszkańców Jasła, którzy ukończyli 13 rok życia.

Na propozycje czekamy do końca czerwca. Jedyne co musisz spełniać, to być mieszkańcem Jasła i mieć ukończone 13 lat. Więc na co chcesz wydać pół miliona złotych?

(UMJ)

Back to top button