Sport | rekreacja | turystyka

Powstał pierwszy w Powiecie Jasielskim Camper Parking Folusz

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Jest to nowoczesny obiekt, na którym umieszczono profesjonalne stanowisko serwisowe dla kamperów składające się z całorocznej kolumny serwisowej z możliwością poboru wody i energii elektrycznej wraz z płytą zlewną z kratką ściekową do zrzutu ścieków. Płatność za korzystanie z kolumny serwisowej może odbywać się bezgotówkowo lub przy pomocy czytnika kart kredytowych lub za gotówkę.

Inwestycja ta rozpoczęła się końcem 2018 roku, polegała na przebudowie istniejącego budynku gospodarczego parterowego, niepodpiwniczonego na sanitariaty i łazienki ogólnodostępne z podziałem na damski, męski i dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczeń: jednego służącego do przygotowania posiłków i drugiego gospodarczego. W 2022 roku wykonano termomodernizację budynku wraz z instalacją fotowoltaiki o mocy 6,5 kw.

Na dzień dzisiejszy zakończono prace wykończeniowe. Dostęp do węzła sanitarnego odbywać się będzie przy pomocy aparatu wrzutowego na monety i żetony.

Camper Parking Folusz posiada drogę dojazdową do budynku wraz z chodnikami. Parking składa się z miejsc postojowych dla samochodów oraz trzech stanowisk dla kamperów.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *