Sport | rekreacja | turystyka

PZU nowym sponsorem klubu piłkarskiego Czarni Jasło

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Klub piłkarski Czarni 1910 Jasło podpisał umowę sponsoringową z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU), będącym liderem na rynku towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Wysokość wsparcia objęta jest klauzulą poufności. Pozyskane w ten sposób dodatkowe środki zostaną wykorzystane na działalność statutową, czyli organizowanie rozgrywek sportowych drużyny seniorów oraz klubów młodzieżowych.

Współpracę sponsoringową Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń z Jasielskim Klubem Sportowym Czarni 1910 Jasło ogłoszono dzisiaj podczas konferencji prasowej, która odbyła się w sali audytoryjnej Generatora Nauki GEN Urzędu Miasta w Jaśle.

Podczas spotkania Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu, Sponsoringu i Prewencji PZU Łukasz Turkowski powiedział, że jest ona efektem prowadzonych wcześniej rozmów.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Bardzo mi miło, że mogę ponownie zawitać w Jaśle. Ostatni raz miałem przywilej w imieniu spółki wręczać promesy z programu „Dobra Drużyna” dla młodzieżowych klubów sportowych z ziemi jasielskiej. To był też taki moment kiedy miałem okazję zapoznać się z działalnością klubu, z którym dzisiaj oficjalnie zawiązujemy współpracę. Nie ukrywam też, że Piotr Rycerski z Ministerstwa Aktywów Państwowych przekonywał nas, że warto się zainteresować działalnością tego klubu, warto zapoznać się z jego historią, z bardzo bogatą historią sportową. – powiedział.

Jak podkreślił przedstawiciel PZU, jednym z aspektów branych pod uwagę przy nawiązaniu partnerstwa z miejscową drużyną piłkarską było to, że odgrywa ona istotną rolę w lokalnej społeczności w zakresie krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Jako największy polski ubezpieczyciel i firma o ugruntowanej pozycji mamy ten przywilej, że w sponsoringu sportowym możemy realizować wizję jaką jest aktywizacja Polaków. Nam przede wszystkim zależy na tym, aby wytworzyć w polskim społeczeństwie zdrowe nawyki ruchu. – oświadczył.

Zaznaczył, że spółka kieruje wypracowane przez siebie środki na rozwój sportu zarówno tego zawodowego, jak i amatorskiego.

Budujemy to od góry do dołu i od dołu do góry, począwszy od sponsoringu dużych gwiazd – najbardziej jesteśmy znani ze sponsoringu Igi Świątek, czyli takiej osoby, która może być wzorem dla młodych ludzi. Ale też tworzymy takie działania jak „Dobra Drużyna”, budując szanse, aktywizując dzieci i młodzież. Natomiast między sportem zawodowym, a sportem powszechnym jest przestrzeń i w tej przestrzeni działają kluby takie jak Jasielski Klub Sportowy Czarni 1910 Jasło. To są kluby, które mają charakter punktu węzłowego w sporcie lokalnym, regionalnym. Wchodząc do współpracy z takimi podmiotami tworzymy ten pomost pomiędzy sportem powszechnym, „amatorskim”, a tym sportem, który może otworzyć młodym ludziom okno na jakąś karierę. – powiedział.

Turkowski przedstawił na jakie efekty liczy po podjęciu współpracy z klubami sportowymi wywodzącymi się z małych miejscowości choćby takimi jak Czarni Jasło.

Nie jest naszym celem poszukiwanie samych młodych mistrzów. Będzie wspaniale jeżeli ze sponsorowanych przez nas klubów wyjdą tacy i będziemy dumni jeżeli tacy mistrzowie staną na przysłowiowym pudle i usłyszą Mazurka Dąbrowskiego. Natomiast ruch, aktywność fizyczna, zdrowy styl życia to jest to co ma być wzorem dla społeczeństwa. – tłumaczy.

Nawiązanie kontaktów partnerskich pomiędzy klubem, a spółką rekomendował Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina Piotr Rycerski.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Jako Spółka Skarbu Państwa bardzo poważnie traktujemy rekomendacje Ministerstwa Aktywów Państwowych. Bardzo poważnie traktujemy politykę rządu w zakresie rozwoju sportu. Chcemy mieć w tym swój udział, robić to odpowiedzialnie. Oczywiście dbamy też przy tym o nasze biznesowe cele. Ale uważam, że w takich małych Ojczyznach, w regionach drzemie ten ukryty potencjał, który można wydobyć przy dobrej współpracy i wsparciu stabilnego partnera. Takie kluby jak Czarni Jasło mogą mieć dobry rozwój, przyciągać nowych zawodników, przyciągać widzów, rozbudzać sportowe emocje i budować lokalną społeczność. – dodał Łukasz Turkowski.

Głos zabrał również goszczący na spotkaniu Piotr Rycerski. Powiedział on, że Spółki Skarbu Państwa są coraz bardziej obecne na Podkarpaciu, co widać w każdym wymiarze ich funkcjonowania. Zarówno realizują nowe projekty biznesowe, które przyczyniają się do powstawania dodatkowych miejsc pracy dla mieszkańców regionu, jak też chętnie dzielą się wypracowanymi przez siebie zyskami z lokalnymi organizacjami pozarządowymi takimi jak ochotnicze straże pożarne czy koła gospodyń wiejskich.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

W tą strategię wspierania naszego regionu równie mocno wpisuje się PZU, za co bardzo serdecznie dziękuję. PZU jest bardzo mocno obecne w ostatnim czasie również tutaj w Jaśle. Było widać m.in. miasteczko zdrowia, które mieliśmy w lipcu na Rynku w Jaśle. Ale to również wsparcie dla sportu, czyli „Dobra Drużyna PZU”, która wsparciem objęła dużo klubów z powiatu jasielskiego. To zarówno kluby małe, osiedlowe, wiejskie. A dzisiaj ogromne wsparcie dla Czarnych Jasło, dla tej sportowej perełki Jasła. Klubu, który tutaj szczyci się ogromną popularnością i robi dużo dobrego dla młodych ludzi, którzy są „zarażeni” sportem, którzy w sporcie widzą swoje hobby, formę spędzania wolnego czasu, a być może w przyszłości karierę. Warto tutaj powiedzieć, że Czarni Jasło to nie tylko drużyna seniorska, ale przede wszystkim rzesza młodych sportowców, którzy w sporcie szukają swojej przyszłości. Dlatego bardzo się cieszę, że Spółka Skarbu Państwa PZU wspiera Czarnych Jasło, wspiera rozwój klubu i jego działalność. – powiedział.

Wysokość wsparcia udzielonego klubowi nie jest znana, ponieważ dane w umowie zawartej pomiędzy PZU, a Czarnymi Jasło zostały objęte klauzulą poufności.

Natomiast z tego, co wiem, to wsparcie jest pokaźne i na pewno przyczyni się w dużej mierze do rozwoju klubu. Dlatego jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim, jak i mieszkańców Jasła, mieszkańców Podkarpacia za to, że tyle dobrego robicie w naszym regionie. Życzę Wam, żeby te pieniądze przekuły się na kolejne sukcesy, żebyście rozwijali klub, wygrywali i awansowali. Powodzenia, wszystkiego dobrego. – dodał Piotr Rycerski.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Członek Zarządu Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło Łukasz Nigborowicz wyjaśnił, że – Są to środki przeznaczone na działania statutowe Klubu, czyli organizowanie rozgrywek seniorskich, jak i tych młodzieżowych, czyli wszelkie koszty, które powstają w wyniku prowadzenia tej działalności sportowej. Klub ma za to aktywnie promować nowego partnera, m.in. poprzez umieszczenie logotypu na koszulkach, banerów reklamowych na stadionie oraz w przekazach medialnych.

Ponadto Łukasz Nigborowicz dodał, że jest to umowa na czas określony: – Rozpoczynamy tę współpracę okresem próbnym na tę rundę. Mam nadzieję, że umowa będzie kontynuowana w dalszych etapach. Jesteśmy cały czas z panem dyrektorem w kontakcie. Na chwilę obecną zabezpiecza nam budżet na bieżącą działalność i nową rundę. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować tą współpracę i nie mówimy tutaj dzisiaj, że to jest przejściowy etap tylko projekt długofalowy. Po realizacji tych zapisów umowy sporządzamy raport i otrzymujemy kwotę, która jest opisana w zapisach umowy.

Prezes Piotr Samborski podziękował za umożliwienie pozyskania dodatkowych środków przeznaczonych na rozwój klubu.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Jest nam niezmiernie miło, że Powszechny Zakład Ubezpieczeń został sponsorem klubu. Jest to bardzo wysoka kwota w naszym przypadku co na pewno przełoży się na rozwój zarówno drużyny seniorów, jak i klubów młodzieżowych. Powiem tak, nasza historia – historia klubu JKS Czarni Jasło – jest troszkę zbieżna z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń. Jesteśmy co prawda starsi – 1910 rok, a Powszechny Zakład Ubezpieczeń – 1921. Ale tak, jak Powszechny Zakład Ubezpieczeń jest numerem jeden wśród towarzystw ubezpieczeniowych tak liczymy, że z pomocą m.in. PZU my będziemy wkrótce numerem jeden na Podkarpaciu pod względem sportowym. – powiedział.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “PZU nowym sponsorem klubu piłkarskiego Czarni Jasło”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *