Informacje

Obława za sprawcą zabójstwa w Sławęcinie

W Sławęcinie od godzin popołudniowych trwa policyjna obława za młodym mężczyzną, który miał dokonać zabójstwa matki i ciężko ranić swojego ojca.

Po godzinie czternastej policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu zwłok kobiety oraz ciężko rannym mężczyźnie na terenie prywatnej posesji w miejscowości Sławęcin, gmina Skołyszyn. Poszkodowany został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Jaśle.

Podejrzewany o sprawstwo 20-letni mężczyzna, zbiegł z miejsca zdarzenia. W tej chwili trwa, zakrojona na szeroką skalę, obława. Do Sławęcina skierowano znaczne siły i środki policyjne z Jasła i ościennych jednostek, w tym kontrterrorystów z Rzeszowa. Przeczesywane są lasy w okolicy wsi, a także Bączala Dolnego, Przysiek i Trzcinicy.

Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora, biegłego lekarza sądowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej.

[AKTUALIZACJA, godz. 17:53]

Policja publikuje wizerunek poszukiwanego Jakuba W.

Z przekazanego komunikatu wynika, że mężczyzna ma około 175 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Miał być ubrany w bluzę z kapturem koloru czarnego. Policja przestrzega, że może przy sobie posiadać niebezpieczne narzędzie.

W przypadku uzyskania jakichkolwiek informacji, dotyczących miejsca jego pobytu, prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112 lub dyżurnym KPP w Jaśle tel. 47 8295 310. – przekazuje Policja.

[AKTUALIZACJA, godz. 5:29]

Mężczyzna został odnaleziony około godziny 22 na terenie gminy Jasło i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, gdzie zostaną przeprowadzone z nim czynności procesowe.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

OPINIE: “Obława za sprawcą zabójstwa w Sławęcinie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *