Informacje

PiS chwali się inwestycjami za niemal 316 mln złotych

i prezentuje swój pomysł na dalszy rozwój powiatu jasielskiego

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało komplet swoich kandydatów we wszystkich sześciu okręgach w wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Jaśle. Na liście znalazła się większość dotychczasowych radnych, ale są też nowe nazwiska. To osoby znane przede wszystkim ze swojej pracy zawodowej oraz zaangażowania w życie lokalnej społeczności. W niedzielę (10 bm.) komitet zaprezentował oficjalnie swoje hasło wyborcze, a jego lider – obecny starosta Adam Pawluś dokonał podsumowania inwestycji dokonanych w ciągu minionych ośmiu lat.

Prezentacji kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości w kwietniowych wyborach samorządowych do Rady Powiatu w Jaśle dokonano podczas konferencji prasowej zorganizowanej na płycie jasielskiego Rynku.

Partia może się pochwalić tym, że jako jedyny komitet dokonał rejestracji we wszystkich sześciu okręgach wyborczych obejmujących powiat jasielski. Liderami list zostali dotychczasowi radni – w okręgu nr 1 (miasto Jasło) Adam Pawluś, okręgu nr 2 (gmina wiejska Jasło) Stanisław Pankiewicz, okręgu nr 3 (gmina Skołyszyn) Stanisław Święch, okręgu nr 4 (gminy Brzyska i Kołaczyce) Sławomir Madejczyk, okręgu nr 5 (gminy Dębowiec i Osiek Jasielski) Ryszard Lisowski i okręgu nr 6 (gminy Krempna, Nowy Żmigród i Tarnowiec) Grzegorz Pers.

W obecnym samorządzie powiatu PiS ma stabilną większość bowiem może liczyć na 15 głosów spośród 23 radnych. Niemniej jednak w przyszłej Radzie nie znajdą się już takie osoby jak Robert Snoch (kandyduje do Rady Miejskiej Jasła), Mateusz Lechwar (kandyduje do Sejmiku Województwa Podkarpackiego), Józef Rosół, Jan Czajka (kandyduje do Rady Gminy Jasło), Ryszard Papciak oraz Magdalena Stasiowska (kandyduje na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Kołaczyce).

Motywem przewodnim kampanii wyborczej ma być hasło: „Bądźmy razem. Budujmy wspólnie powiat jasielski”.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu w Jaśle są to sprawdzeni ludzie, którzy nigdy nie zawiedli i nadal chcą budować wspólnie nasz powiat. Mamy również bardzo wielu nowych kandydatów na naszej liście. Ale wszyscy to są osoby autentyczne. Nie wstydzą się tego znaku Prawo i Sprawiedliwość. Nie chowamy się pod innymi szyldami. Nie wstydzimy się swoich przekonań, potrafimy o nie walczyć i mamy nową energię do działania. Postawmy na rozwój i bezpieczeństwo naszego powiatu. – powiedział Adam Pawluś.

Starosta wyliczał, że w minionych ośmiu latach na terenie powiatu jasielskiego zrealizowano inwestycje na łączną kwotę niemal 316 mln złotych, z czego ponad 220 mln złotych udało się pozyskać z rozmaitych funduszy zewnętrznych.

Jak podkreślił, te liczby mówią same za siebie.

Ponad 227 mln złotych na inwestycje drogowe – to są nowe ciągi drogowe, mosty. Większość tych naszych dróg jest w bardzo dobrym stanie. Ponad 50 mln złotych na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu – głównie to są środki na szpital jasielski. Mamy nowoczesny blok operacyjny, najnowocześniejszą centralną sterylizatornię. Niemal 30 mln złotych na sport – to są wszystkie boiska sportowe przy naszych szkołach ponadpodstawowych i duży kompleks sportowy, który realizujemy w Trzcinicy. Prawie 140 mln złotych na ochronę rynku pracy – to są duże pieniądze, które udało się ściągnąć na nowe miejsca pracy, na nowe stanowiska więc to są olbrzymie środki. Te środki nam się udało pozyskać dzięki polskiemu rządowi. Mamy nową Komendę Powiatową Policji – ponad 26 mln złotych. Jakie były warunki w starej komendzie, a jakie są warunki w nowej komendzie. Mamy ponad 33 mln złotych na nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 od ronda Lazarowicza do ulicy Wojska Polskiego. Ta droga okazała się niezwykle potrzebna, gdy musieliśmy zamknąć odcinek drogi 28 przy stacji kolejowej. Należy podkreślić i podziękować wszystkim, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, za te olbrzymie środki, które spłynęły do powiatu jasielskiego. – wyliczał osiągnięcia jakie udało się zrealizować odkąd został starostą powiatu.

Bądźmy razem 7 kwietnia, budujmy wspólnie i rozwijajmy nasz powiat.
– zachęca do wspierania kandydatów Prawa i Sprawiedliwości Adam Pawluś

Obecny włodarz naszego powiatu nie tylko otwiera listę PiS do Rady Powiatu w Jaśle z terenu miasta, ale ma być również lokomotywą napędową całego komitetu wyborczego tej partii politycznej.

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Maria Kurowska (Suwerenna Polska – Zjednoczona Prawica).

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Za tą drużyną Prawa i Sprawiedliwości stoją osiągnięcia pana starosty poprzedniej kadencji. To, co pan zrobił w powiecie jasielskim, to jest największe dzieło w historii powiatu. Nikomu do tej pory nie udało się tyle dróg wybudować, tyle inwestycji zrealizować, tyle szkół odremontować i tyle wprowadzić ładu do naszego powiatu jasielskiego. Dlatego też bardzo serdecznie gratuluję i uważam, że gwarancją na to, aby dalej nasz powiat jasielski pięknie się rozwijał – nie tylko miasto Jasło, ale i wszystkie gminy, które są w powiecie jasielskim – jest wybór kandydatów na radnych właśnie z tej drużyny, na czele z panem starostą. Choć pan starosta czasem na taki narowisty charakter to jest bardzo skuteczny, bardzo kocha ten powiat jasielski i bardzo stara się pracować – czasem do upadłego – aby jak najwięcej środków ściągnąć, aby jak najwięcej zrobić. Nie szczędzi siebie. Dlatego też bardzo proszę o głosowanie na drużynę Prawa i Sprawiedliwości z powiatu jasielskiego. – powiedziała.

Podczas niedzielnego spotkania parlamentarzystka zaapelowała do pozostałych konkurentów „aby ta walka wyborcza jaka będzie, bo to zawsze jest walka, była mimo wszystko pokojowa. Aby była na argumenty”.

Senator Rzeczypospolitej Polskiej Alicja Zając powiedziała, że kandydaci Prawa i Sprawiedliwości to ludzie sukcesu i specjaliści w swojej dziedzinie – lekarze, nauczyciele oraz przedstawiciele wielu innych zawodów. Każdy z nich jest znany w swoim środowisku lokalnym, a co najważniejsze szanowany.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Wierzę głęboko w to, że ta drużyna się sprawdzi w działaniu pod dowództwem naszego szefa – starosty Adama Pawlusia, który nadmiarem energii zaraża nas wszystkich do działania. Bardzo mu za to dziękujemy. Chociaż to czasem odbija się na zdrowiu, ale potrafi nas mobilizować do dobrych działań. Dzięki temu nasz powiat jasielski wygląda pięknie. Potrafimy wspólnie zrobić jeszcze wiele dobrego. Zapraszam do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. – powiedziała.

Z kolei Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Bogdan Rzońca podkreślił na spotkaniu, że „Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo komplementarny program dla Polski”.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Nie ma drugiej takiej partii w Polsce, która miałaby takie założenia programowe, które służą rozwojowi Polski. Chcę to bardzo mocno podkreślić. My nie oglądamy się na to co inni robią i mówią. Myśmy przez osiem lat, dzięki znakomitym wydatkom z budżetu państwa polskiego, przeznaczali środki na różnego rodzaju inwestycje, które miały zwyczajnie służyć każdemu sołectwu, każdemu Polakowi, każdej gminie, powiatowi, województwu. Z podniesioną głową możemy do tych wyborów iść pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Na Podkarpacie trafiło w ciągu ośmiu lat 125 miliardów złotych. Na samo Podkarpacie. Te pieniądze były z budżetu państwa, ale też częściowo oczywiście z Unii Europejskiej. Jak ktoś wrócił z zagranicy po wielu latach to mówi, że nie poznaje Polski, nie poznaje gminy, nie poznaje swojej wioski, bo naprawdę dużo się zmieniło. Oczywiście ta ciężka praca Sejmu i Senatu, rządu Zjednoczonej Prawicy, ministrów, pana premiera Morawieckiego, wcześniej pani premier Beaty Szydło były przesłaniane przez ludzi złej woli. Ale my wiemy dobrze, że ludzi dobrej woli jest więcej. Tak śpiewał kiedyś Czesław Niemen, że ludzi dobrej woli jest więcej. Jeśli państwo chcecie zagłosować na uczciwą partię – tą partię, która myśli o rozwoju Polski to dajemy Wam taki wybór. Oczywiście kandydatów jest wielu. Nie mówimy, że jesteśmy święci i najlepsi, ale mówimy, że chcemy dalej tak pracować jak pracowaliśmy. – mówił.

Europarlamentarzysta z Jasła dodał, że kandydaci PiS idą do tych wyborów z radością.

Do udziału w kwietniowych wyborach zachęcał Mateusz Lechwar. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Radzie Powiatu ubiega się teraz o mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Dostał „trójkę” na liście PiS.

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

7 kwietnia zachęcamy wszystkich mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Mamy ludzi młodych, mamy ludzi starszych. Mamy kobiety, mamy mężczyzn. Także jest szeroki wybór. Zachęcam państwa 7 kwietnia – lista Prawa i Sprawiedliwości. – powiedział.

Do Sejmiku partia wystawiła również obecną dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle Katarzynę Kaszowicz.

Co więcej – staroście marzy się, że obydwoje to przyszli Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz przewodnicząca Komisji Infrastruktury.

Wybory samorządowe zarządzono na dzień 7 kwietnia 2024. W Radzie Powiatu w Jaśle są 23 miejsca.

***

Pełna lista kandydatów Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość do Rady Powiatu w Jaśle VII kadencji:

Okręg nr 1
1. Pawluś Adam, zam. Jasło, l. 68
2. Burbelka Barbara Magdalena, zam. Jasło, l. 49
3. Samborski Paweł Julian, zam. Jasło, l. 63
4. Trzop Beata Maria, zam. Jasło, l. 58
5. Kras Wojciech Stanisław, zam. Jasło, l. 51
6. Kilar Sylwia Katarzyna, zam. Jasło, l. 38
7. Kurowska Edyta Eulalia, zam. Jasło, l. 51
8. Jarecki Jerzy, zam. Jasło, l. 63
9. Filar Adam Janusz, zam. Jasło, l. 57

Okręg nr 2
1. Pankiewicz Stanisław Leon, zam. Warzyce, l. 74
2. Gorgosz Tadeusz, zam. Trzcinica, l. 71
3. Bachta-Szpak Marzena Katarzyna, zam. Chrząstówka, l. 26
4. Dyląg Dariusz Zbigniew, zam. Siepietnica, l. 47
5. Misiołek Marta, zam. Osobnica, l. 52

Okręg nr 3
1. Święch Stanisław Wiktor, zam. Skołyszyn, l. 66
2. Nigborowicz Anna, zam. Święcany, l. 63
3. Reczek Wiesław, zam. Przysieki, l. 55
4. Kosiba Agnieszka Edyta, zam. Harklowa, l. 49
5. Kmiecik Tomasz Sławomir, zam. Bączal Górny, l. 41

Okręg nr 4
1. Madejczyk Sławomir Edward, zam. Brzyska, l. 54
2. Henzel Marzanna Barbara, zam. Sieklówka, l. 45
3. Nigborowicz Krzysztof Stanisław, zam. Dąbrówka, l. 38
4. Lenart Teresa Balbina, zam. Bieździedza, l. 51
5. Gorgosz Grzegorz Józef, zam. Kołaczyce, l. 43

Okręg nr 5
1. Lisowski Ryszard, zam. Zarzecze, l. 67
2. Baciak Irena Bożena, zam. Samoklęski, l. 56
3. Mastej Stanisław Jan, zam. Załęże, l. 62
4. Stachurska Aleksandra Małgorzata, zam. Dębowiec, l. 50
5. Kowalski Janusz Stanisław, zam. Cieklin, l. 57

Okręg nr 6
1. Pers Grzegorz Stanisław, zam. Przysieki, l. 56
2. Muzyka Jan Józef, zam. Umieszcz, l. 63
3. Leszkiewicz Miłosz Józef, zam. Tarnowiec, l. 35
4. Piwowar-Nadymus Cecylia Zofia, zam. Kąty, l. 60
5. Hańba Halina, zam. Potakówka, l. 75
6. Warzecha Joanna Halina, zam. Świątkowa Wielka, l. 37

(* pogrubiono nazwiska obecnych radnych)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *