Informacje

Samorządy złożą się na nowy radiowóz dla policjantów

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Trzy lokalne samorządy: miasto Jasło, gmina Jasło i gmina Dębowiec przekażą dofinansowanie dla Komendy Powiatowej Policji w Jaśle na zakup nowego samochodu, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie dla zapewnienia mieszkańcom regionu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Łączna wysokość dofinansowania ze strony lokalnych samorządów wyniesie 80 tysięcy złotych. Miasto Jasło oraz gmina Jasło przeznaczą po 30 tysięcy złotych natomiast gmina Dębowiec 20 tysięcy złotych. Poszczególne samorządy dokonały już niezbędnych zmian we własnych budżetach, tym samym umożliwiając przekazanie dotacji celowej na Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem na zakup inwestycyjny w postaci nowego radiowozu służbowego.

Pozostałe koszty zostaną zabezpieczone w budżecie Policji.

Docelowym użytkownikiem pojazdu będzie Rewir Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którego funkcjonariusze dbają na co dzień o bezpieczeństwo mieszkańców miasta Jasła, gminy Jasło oraz gminy Dębowiec.

Formacja planuje zakupić oznakowany samochód osobowy z segmentu „C” (klasa średnia).

Obecnie mundurowi do realizacji nakładanych na nich zadań służbowych wykorzystują wysłużone radiowozy na bazie KIA Cee’d pierwszej generacji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *