W Ujeździe odbyły się (15.05) transgraniczne ćwiczenia służb ratowniczych z Polski i Słowacji. W działaniach uczestniczyły również instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo kryzysowe w regionie. Scenariusz zakładał trzy wymagające epizody, do których zaangażowano znaczne siły i środki – ratowników, samochody ratowniczo-gaśnicze, specjalistyczne pojazdy terenowe oraz nowoczesny sprzęt. Zdjęcia: terazJaslo.pl / Damian Palar.



