Informacje

Premie i nagrody z okazji dnia samorządowca

Starosta jasielski przyznał swoim pracownikom prawie tysiąc złotych premii. Fot. terazJaslo.pl
Starosta jasielski przyznał swoim pracownikom prawie tysiąc złotych premii.
Fot. terazJaslo.pl

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządowca. Obecnie obowiązuje w Polsce trójstopniowa struktura samorządu: gminny, powiatowy i wojewódzki. Święto będzie okazją do wręczenia wyróżnień, nagród oraz podwyżek dla pracowników samorządu terytorialnego.

Szczególnie hojny w tym roku będzie starosta jasielski, który z okazji święta przyznał swoim pracownikom nagrodę w wysokości około tysiąca złotych na osobę.

Jak w każdej branży, tak i pracownicy samorządowi mają swoje święto raz w roku. W związku z tym, jest tradycją, że przyznaję pewne nagrody. W tym roku będzie to około tysiąca złotych na osobę. Myślę, że każdy z pracowników się ucieszy i te pieniądze spożytkuje na jakieś swoje drobne wydatki. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Na dodatkową premię nie będą mogli natomiast liczyć pracownicy Urzędu Miasta. Burmistrz Jasła przewiduje za to dla swoich podwładnych nagrody.

Podwyżki były z początkiem roku. Nagrody pewnie będą, bo skoro dzień samorządowca to myślę, że o jakiś nagrodach też tu pomyślimy w związku z tym. – ucina krótko burmistrz Maria Kurowska.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest świętem ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w czerwcu 2008 roku dla upamiętnienia daty przeprowadzenia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Premie i nagrody z okazji dnia samorządowca”

  1. Jestem pracownikiem samorządowym w jednostce organizacyjnej samorządu terytorialnego i nie dość, że nie dostałem żadnej podwyżki w tym roku to i o jakiejkolwiek nagrodzie mogę tylko pomarzyć. Fajnie nie ?