Informacje

Gamrat S.A. ma kolejnego uczelnianego partnera

Umowę o współpracy podpisali: Andrzej Czajka (z lewej) i prof. Leszek Woźniak. Fot. Damian Palar
Umowę o współpracy podpisali: Andrzej Czajka (z lewej) i prof. Leszek Woźniak.
Fot. Damian Palar

Firma Gamrat S.A. podpisała kolejną umowę partnerską z podkarpacką uczelnią wyższą. Tym razem z Politechniką Rzeszowską. Dzięki zawartemu porozumieniu skorzystają na tym obie strony. Spółka będzie mogła sięgnąć po unijne pieniądze na rozwój innowacyjności, natomiast uczelnia kierować swoich studentów na praktyki do jasielskiego Gamratu.

Porozumienie o współpracy pomiędzy ZTS Gamrat S.A., a Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie podpisali dzisiaj w obecności lokalnych mediów prezes zarządu Gamrat Andrzej Czajka oraz prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak. Umowa to efekt wielomiesięcznych rozmów na temat możliwości ściągnięcia środków unijnych na rozwój innowacyjności.

Dzisiejsze podpisanie umowy jest finalizacją naszego dorobku, naszej dotychczasowej pracy. Mam nadzieję, że z tych pomysłów, które zostały zaproponowane, z tych działań, które są przed nami, na pewno wiele korzyści popłynie zarówno dla firmy Gamrat, jak i Politechniki. Ale przede wszystkim też dla naszego regionu. – cieszy się Andrzej Czajka, prezes zarządu Gamrat S.A.

Współpraca będzie miała na celu przede wszystkim możliwość prowadzenia wspólnych prac badawczych i rozwojowych, wspólne organizowanie praktyk studenckich, realizację prac dyplomowych dla studentów, organizowanie seminariów z udziałem pracowników Gamrat S.A., czy też w przyszłości prowadzenie rekrutacji na rzecz firmy poprzez program staży oraz pośrednictwo pracy.

W tym przypadku inicjatywa pojawiła się bardziej po stronie firmy, która chce nawiązać współpracę z takimi jednostkami naukowymi, które byłyby pomocne w realizowaniu zadań czy w kreowaniu nowych pomysłów dotyczących funkcjonowania firmy. Nasza pierwsza idea dotyczy tego, aby firma mogła startować do pewnych kategorii funduszy unijnych, przede wszystkim z zakresu innowacyjnej gospodarki. – mówi prorektor Leszek Woźniak.

Marzeniem prezesa Gamratu jest także stworzenie w tym miejscu doliny chemicznej, która przyciągała by również inne spółki z tej branży.

Jest to nie tylko moje, ale wspólne marzenie. Kto nie próbuje, ten nie jest w stanie ocenić, czy ten pomysł był dobry, czy jest do realizacji. Na pewno spróbujemy to wykonać. Z jakim skutkiem, trudno w tej chwili oceniać. Natomiast doświadczenie i praca, jaką wykonamy przy tym projekcie, na pewno będą skutkowały tylko pozytywnymi zdarzeniami czy przyszłością dla firmy Gamrat. – dodaje Andrzej Czajka.

To już kolejna umowa partnerska firmy z podkarpacką szkołą wyższą. Podobne porozumienie zostało zawarte w październiku ub. roku z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Mówi Andrzej Czajka, prezes zarządu Gamrat S.A. (posłuchaj)

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE