Informacje

Mieszkańcy miasta dostali nowe boisko sportowe (foto)

Około 432 tysięcy złotych kosztowało nowe boisko wielofunkcyjne usytuowane przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Z obiektu będą mogli bezpłatnie korzystać mieszkańcy miasta. Umożliwi to aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i wszystkich osób, które będą chciały rozwijać swoją tężyznę fizyczną.

Wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki powstało w ramach rządowego programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współudziale środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Miasto Jasło otrzymało dotację w wysokości 163 tysięcy złotych. Pozostałą część – w sumie 269 tysięcy złotych – przekazali z budżetu miejscy radni.

Jasło wchodzi w taki program zagospodarowania czasu wolnego swoim mieszkańcom, a zwłaszcza tym mieszkańcom, którzy mają problemy z właściwym jego zagospodarowaniem. Myślę tutaj oczywiście o dzieciach, o młodzieży. Chcemy, aby młodzież mogła wykorzystywać swój wolny czas w sposób pożyteczny tak dla siebie, jak i dla miasta. – mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

Mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła (posłuchaj wypowiedzi)

Władze miasta życzyły sobie, żeby takiego typu obiekty sportowe powstawały na każdym osiedlu, przy każdej szkole. Żeby młodzież miała gdzie rozwijać swój talent sportowy, spędzać miło czas wśród rówieśników oraz poprawiać swoją sprawność fizyczną.

Jestem zachwycony, ponieważ widziałem, jak to boisko było budowane. Teraz widzimy go w całej pełnej krasie. Mało tego, tak piękną pogodę można sobie tylko wymarzyć na otwarcie boiska. Jestem bardzo zadowolony, że w czasie, kiedy pełnię obowiązki wiceburmistrza, Jasło ma możliwość wybudowania takiego obiektu. – podkreśla Leszek Zduński, wiceburmistrz odpowiedzialny za sport w mieście Jaśle.

Będą kolejne boiska

Samorząd województwa stara się wychodzić naprzeciw pomysłom gmin, które chcą budować szybko i dobrze obiekty sportowe. Jest kilka programów krajowych wspierających budowę tego typu obiektów, np. program „Orlik 2012”, czy „Moje boisko blisko”. Wszystkie te inicjatywy zasługują na poparcie.

Radość z otwarcia boiska odczują najbardziej ci, którzy na co dzień tu będą przyjeżdżać, będą grać w piłkę i sądzę, że będą to sami zwycięzcy. Słyszymy już o tych bardzo takich niedobrych statystykach pokazujących stan i kondycję fizyczną młodzieży polskiej. Komputery zabierają bardzo dużo czasu młodym ludziom. To boisko jasielskie przyczyni się do tego, że będziemy mieć zdrowszą młodzież. – cieszy się Bogdan Rzońca, wicemarszałek województwa.

Jeszcze w tym roku na terenie Ogródka Jordanowskiego zostanie oddany do użytku kompleks boisk sportowych, który powstaje właśnie w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Będzie to kolejny obiekt sportowy w naszym mieście. Skorzystają na tym chociażby nauczyciele wf-u, którzy będą mogli organizować tam zajęcia lekcyjne.

Obiekt dostępny dla wszystkich

Boisko sportowe, które powstało w okolicach odkrytego basenu i istniejącego boiska trawiastego, zostało wykonane z syntetycznej trawy. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Jasła bezpłatnie, od rana do późnych godzin popołudniowych. Tak więc w każdej chwili, każdy będzie mógł uprawiać tu swoją ulubioną dyscyplinę sportową.

W każdej chwili, każdy będzie mógł wejść z zorganizowaną grupą, czy sam i po prostu na tym boisku przebywać i uprawiać tą dziedzinę sportu, która jest dla niego odpowiednia. Na tym boisku w tej chwili przewiduje się oświetlenie, ale nie było to w programie akurat tego boiska. Dlatego go nie ma. – dodaje burmistrz Maria Kurowska.

W uroczystym oddaniu obiektu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Jasła Maria Kurowska, jej zastępcy Ryszard Pabian i Leszek Zduński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Henryk Rak i Roman Kościow, radni miejscy, przedstawiciel wykonawcy obiektu, p.o. dyrektor MOSiR Tadeusz Baniak. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz Tadeusz Gąsiorowski z parafii pw. MB Częstochowskiej. Podczas otwarcia wystąpili również młodzi piłkarze z Gimnazjum nr 2 oraz siatkarze UKS MOSiR Jasło.

SERWIS FOTO:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE