Kultura | rozrywka | edukacja

Mają „Wiarę” w sukces (TV)

Mateusz Mijal prosi o oddawanie głosów na piosenkę Wiara. Fot. Damian Palar
Mateusz Mijal prosi o oddawanie głosów na piosenkę "Wiara".
Fot. Damian Palar

Od kilku tygodni piosenka „Wiara” zespołu CHŁOPACY, którego wokalistą jest pochodzący z Jasła Mateusz Mijal, gości na listach przebojów jednej z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce. Teraz ma szansę, aby stać się polskim hitem tegorocznego lata. Wszystko zależy jednak od głosów fanów nie tylko z Jasła, ale całej Polski.

Zespół CHŁOPACY powstał niespełna półtora roku temu. Wokalistą i założycielem jest Mateusz Mijal, wokalista młodego pokolenia krakowskiej sceny muzycznej. Jego rodzinne korzenie sięgają Jasła, skąd pochodzi i gdzie się wychował. Popularność zespołu nabrała tempa, gdy na antenie Radia ESKA pojawił się ich przebój „Wiara”. Z tym utworem Mateusz i jego zespół pojadą do Sopotu, gdzie na deskach Opery Leśnej powalczą o tytuł polskiego hitu lata 2009.

Są bardzo dobre komentarze. Dostajemy dużo maili od ludzi, którzy piszą nam, że dzięki tej piosence, tym słowom zrozumieli, że nie warto się poddawać. Tak jak w przypadku zespołu Chłopacy, który istnieje półtora roku i od początku takie było założenie. Ciężka praca i w końcu się udało. Są tego plony, że jesteśmy grani w ESCE, że udało się zakwalifikować na Sopot Hit Festiwal. Fajnie wszystko idzie do przodu. – mówi Mateusz Mijal.

Utwór, z którym CHŁOPACY wystąpią na sopockim festiwalu opowiada o wierze w siebie i we własne możliwości. Gdy Mateusz zaczynał tworzyć swój zespół, było ciężko, ale wierzył w sukces. I udało mu się to osiągnąć.

Moim marzeniem zawsze było stworzenie swojego zespołu i te pochodne, które były po drodze to widocznie tak musiało się ułożyć. Wszystko po kolei układa się w całą układankę, ponieważ był wcześniejszy zespół, była współpraca jeszcze z innymi zespołami, ale to wszystko dawało mi doświadczenie, dawało mi poczucie, że trzeba pracować. Cały czas w myślach był własny zespół i udało się. – podkreśla artysta.

Obejrzyj teledysk „Wiara” (HD):

Mateusz ma nadzieję, że po udziale w sopockim festiwalu, jego zespół stanie się bardziej medialny i nazwa Chłopacy nie będzie kojarzona już tylko lokalnie, tylko w całym kraju.

Jaślanie trzymają kciuki

Jaślanie będą mieli okazję dopingować zespół Chłopacy, podczas występu w Sopocie. 7 sierpnia na rynku zostanie postawiony telebim, na którym mieszkańcy miasta wspólnie obejrzą relację „na żywo”, prosto z sopockiej Opery Leśnej. Mateusz jest też po wstępnych rozmowach z panią burmistrz na temat jego przyszłego koncertu w naszym mieście, który mógłby się odbyć na przełomie sierpnia i września.

Jasło zawsze było mi bliskie. Stąd przecież pochodzę, tu się urodziłem. Na naszej stronie internetowej dużo ludzi z Jasła się wpisuje, że trzymają kciuki, wysyłają sms-y. Ja bardzo za te głosy dziękuję i bardzo nam miło jest, że Jaślanie się interesują nami. – dodaje Mateusz.

Mateusz Mijal dla portalu terazJaslo.pl

Zespół nie odpoczywa w te wakacje

W najbliższą niedzielę CHŁOPACY wystąpią w Warszawie podczas koncertu „Hity na Czasie”, organizowanego przez telewizyjną „Dwójkę” i Radio ESKA. Mateusz wraz z zespołem wystąpi u boku innych polskich i zagranicznych wykonawców. Następnego dnia będą gościć w programie „Kawa czy Herbata”, emitowanym w TVP1.

KONKURS!

Trzy single „Wiara” z oryginalnym autografem Mateusza Mijala trafią do trzech osób, które najszybciej odpowiedziały na nasz konkurs. Są to: Patrycja Górka, Tomasz Bienias i Martyna Filar. Gratulujemy! Nagrodę prześlemy pocztą na wskazany w mailu adres.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

One Comment

Back to top button