Informacje

Będzie nowoczesny sprzęt do usuwania skutków klęsk żywiołowych

Radni miejscy podjęli w piątek (13 listopada) jednogłośnie uchwałę o przystąpieniu do realizacji zadania pod nazwą „Unowocześnienie służb działających na potrzeby zarządzania kryzysowego w ramach zwalczania i zapobiegania zagrożenia na terenie miasta Jasła”. Tym samym wyrazili zgodę na zaciągnięcie przez burmistrza miasta zobowiązania finansowego na jego realizację.

Wóz bojowy OSP Jasło-Niegłowice. Fot. archiwum terazJaslo.pl
Nowy sprzęt warty półtora miliona złotych
trafi do jednostkek OSP z terenu miasta.
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Miasto Jasło zamierza wystąpić o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 na realizację tego zadania. Cała inwestycja, w ramach której miasto planuje zakupić nowy wóz ratowniczo-gaśniczy średniej wielkości, dwa agregaty prądotwórcze i przenośny rękaw przeciwpowodziowy o długości około tysiąca metrów, pochłonie półtora miliona złotych. Projekt ma być sfinansowany w 85 procentach z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostała brakująca kwota zostanie uzupełniona z miejskiego budżetu.

Docelowo sprzęt zostanie przekazany jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie miasta Jasła, która wygra otwarty konkurs na jego użytkowanie.

(dapa)

Back to top button