Loża medialna

Ja to powiem – audycja DPS w Foluszu na antenie Radia VIA

Audycja radiowa będzie miała charakter cykliczny. Pierwszy program był nagrywany w Foluszu, kolejny – dyrektor Gużkowski planuje nagrać w jasielskim studiu Radia Via. Poruszane tematy będą dotyczyć problemów osób z zaburzeniami psychicznymi ale również bogatej działalności DPS.

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu w ostatnich dwóch latach dał się poznać jako instytucja, aktywizująca pensjonariuszy wykorzystując ich talenty artystyczne, które wcześniej skutecznie zdominowała choroba. Mieszkańcy i personel Domu chcą w ten sposób udowodniać opinii publicznej przydatność tych ludzi społeczeństwu. Ukazują szereg korzyści płynących z wzmożonego zaangażowania pensjonariuszy, burząc jednocześnie stereotyp mówiący o tym, że ludzie z zaburzeniami psychicznymi są niebezpieczni i najlepiej ich unikać. Tworzenie audycji radiowej jest kolejnym pomysłem na otwartość i integrację społeczną, choć w tym konkretnym przypadku ma ona wymiar pośredni. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt dotarcia do dużego grona odbiorców. Ciekawostką audycji jest to, że zespół redagujący to mieszkańcy DPS, których motywacja i trud przygotowania jest godny zauważenia i docenienia.

Audycję „Ja to powiem” można będzie usłyszeć w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po godzinie 14.00 w paśmie „Moim Zdaniem”.

(Katolickie Radio VIA)

SŁOWA KLUCZOWE