Na drogach

Na drogach powiatu rozpoczęły służbę nowe motocykle policyjne

Policjanci z jasielskiej Komendy Powiatowej Policji otrzymali kolejne narzędzie do skutecznej walki z piratami drogowymi. Dwa nowe motocykle marki triumf tiger właśnie rozpoczęły służbę na drogach powiatu jasielskiego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Motocykle mają ponad dwa metry długości i są wyposażone w czterosuwowy silnik o mocy 115 koni mechanicznych oraz pojemności 1050 cm3. Maksymalną prędkość, jaką mogą rozwinąć, to 220 km/h. Obok niezbędnego sprzętu, jakim jest radiotelefon i sygnalizacja świetlno-dźwiękowa, posiadają systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy.

Otrzymane motocykle będą się poruszać po drogach miasta, jak i powiatu jasielskiego. Szczególnie po tych trasach, które z uwagi na dużą liczbę zdarzeń drogowych, są najbardziej zagrożone wypadkami i kolizjami. Z pewnością nowe motocykle sprawdzą się i będą skutecznym narzędziem w walce m.in. z piratami drogowymi. W minionym roku na drogach naszego powiatu główną przyczyną wypadków drogowych była właśnie nadmierna prędkość. – mówi mł. asp. Łukasz Gliwa, oficer prasowy KPP w Jaśle.

Wartość jednego motocykla, wraz ze specjalnym kombinezonem dla kierującego, to osiemdziesiąt tysięcy złotych.

Motocykle zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, którego głównym celem jest wzmacnianie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Policjanci są przeszkoleni, aby jeździć tymi motorami. – podkreśla Łukasz Gliwa.

Do tej pory jasielska „drogówka” dysponowała dwoma jednośladami marki Yamaha.

W związku z otrzymaniem nowych, tamte motocykle zostały przekazane policjantom z Posterunku Policji w Jaśle i będą pełnić służbę na drogach gminy Jasło. – informuje Gliwa.

Dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego do garnizonu podkarpackiej Policji trafiło w sumie 13 motocykli triumph tiger. Oprócz Jasła, nowe jednoślady otrzymały komendy miejskie w Rzeszowie i Przemyślu oraz komendy powiatowe w: Dębicy, Jarosławiu i Lesku.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Na drogach powiatu rozpoczęły służbę nowe motocykle policyjne”