Informacje

Przy Nowym Cmentarzu powstanie nowy parking

Kilkadziesiąt jarzębin i krzewów rosnących wzdłuż ulicy Mickiewicza w stronę Nowego Cmentarza w Jaśle zostanie wyciętych. Wkrótce ruszy w tym miejscu budowa nowego parkingu.

Ulica Mickiewicza. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Pas zieleni zostanie przesunięty poza chodnik.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Według planów istniejący teraz pas zieleni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kaczorowy do skrzyżowania z alejką wjazdową na cmentarz zostanie przesunięty poza chodnik i w jego miejsce powstanie parking dla kilkudziesięciu samochodów osobowych.

Wykonywane są prace, aby wzdłuż ulicy Mickiewicza zostały przygotowane miejsca parkingowe. Będzie służyło to zarówno mieszkańcom Jasła, jak i gościom odwiedzającym nasze miasto w czasie Święta Zmarłych, czy innych, jak też będzie wygodne dla wszystkich korzystających z rynku za mostem. Tam zawsze jest problem z zaparkowaniem i z bezpieczeństwem. Myślę, że przede wszystkim zwiększy to bezpieczeństwo i wygodę wszystkich, którzy będą z niego korzystać. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Decyzja o budowie nowego parkingu zapadła jeszcze w ubiegłym roku, ale ze względu na okres lęgowy ptaków nie można było wyciąć rosnących wzdłuż jezdni jarzębin i krzewów. Dlatego Starostwo Powiatowe zwróciło się z prośbą o przedłużenie pozwolenia na ten rok i je dostało.

W zamian za to zostaną dokonane nowe nasadzenia. Nie będzie to niekorzystne dla środowiska, ponieważ za istniejące drzewa zostaną posadzone nowe w ilości zawsze większej, niż te wycięte. – dodaje Adam Kmiecik.

Wzdłuż parkingu ma być posadzonych 56 pięcioletnich klonów.

W tej chwili trwają prace dokumentacyjne i kosztorysowe inwestycji. Zdaniem starosty jasielskiego nowy parking ma być gotowy jeszcze przed Wszystkimi Świętymi.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przy Nowym Cmentarzu powstanie nowy parking”

  1. tak najlepiej wszystkie drzewa powycinać w Jaśle i parkingi porobić!! Głupota ludzka nie zna granic !!!!