Informacje

W Osieku Jasielskim powstanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny

Będzie zlokalizowany przy budynku remizy strażackiej, na placu dotychczasowego boiska piłkarskiego, na którym ligowe rozgrywki prowadzi miejscowy klub sportowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2012 rok.

Boisko w Osieku Jasielskim. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Nowy kompleks sportowy powstanie w miejscu
obecnego boiska Czardasza Osiek Jasielski.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Gmina Osiek Jasielski opracowała projekt pod nazwą „Zwiększenie dostępności infrastruktury sportowej dla mieszkańców gminy Osiek Jasielski”. Potem samorząd złożył wniosek o dofinansowanie realizacji zadania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Projekt został pozytywnie zweryfikowany i w marcu br. gmina podpisała umowę z Zarządem Województwa.

Jesteśmy wszyscy zadowoleni, iż udało się nam pozyskać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. – cieszy się Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski. – Kwota całej inwestycji opiewa na 3,3 miliona złotych. Jest to bardzo duża inwestycja, jak na możliwości gminy Osiek Jasielski. Mamy bardzo dobre dofinansowanie i dlatego bardzo chętnie wchodziliśmy w ten projekt. Myślę, że nasza gmina oczekiwała tak dużej inwestycji. W gminie do tej pory nie było prawdziwego kompleksu sportowego. Myślę, że będzie on służył nie tylko miejscowości Osiek Jasielski, ale całej gminie, jak również chętnym korzystania z tego obiektu ludziom z zewnątrz.

Inwestycja obejmuje: modernizację pełnowymiarowego stadionu piłkarskiego o nawierzchni trawiastej wraz budową bieżni wokół boiska, 366 siedzisk dla kibiców, budowę trawiastego boiska do młodzieżowej piłki nożnej, budowę wielofunkcyjnego boiska (do koszykówki i siatkówki) o nawierzchni syntetycznej, budowę kortu tenisowego o nawierzchni syntetycznej, budowę zaplecza socjalnego dla sportowców, obejmującego szatnie w pełnym węzłem sanitarnym, pokój dla sędziów oraz pomieszczenia gospodarcze oraz budowę drogi dojazdowej, parkingów i chodników oraz oświetlenia i ogrodzenia boisk.

Myślę, że warto inwestować w takie rzeczy, bo najważniejsze jest zdrowie. Zdrowie jest poprzez sport. Także rozwój i kultura fizyczna naszej młodzieży jest najważniejsza. – podkreśla Mariusz Pykosz.

WIZUALIZACJA:

W kwietniu zostały podpisane dwie umowy na realizację zadania: pierwsza na budowę zaplecza socjalnego dla sportowców, natomiast druga na modernizację i budowę kompleksu boisk wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zainteresowanie tą inwestycją było bardzo duże, gdyż była rozpisana na dwa przetargi. Pierwszy przetarg na prace budowlane, czyli dobudowa budynku z szatniami do istniejącej remizy. Tutaj uczestniczyło sześć firm. Została wyłoniona firma z terenu powiatu jasielskiego. Drugi przetarg był ogłoszony na prace związane z kompleksem sportowym. Tutaj było jeszcze większe zainteresowanie. Uczestniczyło jedenaście firm, w tym nawet firma w konsorcjum zagranicznym szwedzko-finlandzkim. Została wybrana firma też z niedaleka, z sąsiedniego województwa małopolskiego, z Gorlic. – mówi wójt gminy.

Samorządowcy, oprócz kompleksu sportowo-rekreacyjnego, chcą stworzyć w tym miejscu centrum kulturalne Osieka Jasielskiego. Mają się tu odbywać duże imprezy rozrywkowe, których – jak podkreśla wójt Pykosz – nie brakuje w gminie.

Nie ukrywam, że tworzy się problem. W tym roku chcielibyśmy zorganizować jeszcze cykliczną imprezę, jaka jest prowadzona corocznie, Dni Osieka Jasielskiego. Zaplanowane są w tym roku na 11 lipca. Myślę, że tutaj będzie kwestia dogadania z firmami, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Wiemy, iż na nasze cykliczne imprezy do Osieka Jasielskiego zjeżdża się bodajże prawie cały powiat jasielski. Ta nasza impreza chyba, że pogoda nam zakłóci przebieg, wypada bardzo dobrze. W tym roku też zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu, gdyż są zamówione bardzo atrakcyjne zespoły. Jeden z nich to zespół Baciary, drugiego nie wymienię. Będzie to niespodzianka dla wszystkich mieszkańców i fanów muzyki. – dodaje Mariusz Pykosz.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 2012 rok.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Osieku Jasielskim powstanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny”