Informacje

Złodziejski „tandem” w rękach Policji

Policjanci wydziału kryminalnego z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzieże. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, dokumenty tożsamości, sprzęt elektroniczny i biżuteria. Część przedmiotów została odzyskana, a złodzieje usłyszeli już zarzuty.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W poniedziałek 17 maja br. dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży domowej w Święcanach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że właścicielka domu wychodząc z psem na podwórze, pozostawiła klucz w drzwiach wejściowych. Po chwili zobaczyła dwóch mężczyzn szybko idących od jej domu w kierunku drogi. Okazało się, że ich wizytę zgłaszająca przypłaciła stratą 4 tys. zł.

Wykryciem sprawy zajęli się policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. Po gruntowym przeanalizowaniu materiału dowodowego wpadli na trop dwóch braci, 26-letniego Krystiana i 29-letniego Janusza B., którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Byli oni wcześniej notowani i odbywali kary pozbawienia wolności. Po ustaleniu, że mężczyźni przebywają w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa, kryminalni udali się pod wskazany adres i zatrzymali podejrzanych. W czasie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli obce dokumenty tożsamości oraz karty bankomatowe. Po sprawdzeniu okazało się, że zostały one skradzione z jednego z domów na terenie powiatu tarnowskiego. Złodzieje zabrali wtedy też dwa telefony komórkowe, laptop i biżuterię.

W obliczu zgromadzonych dowodów podejrzani przyznali się do popełnienia obydwu kradzieży. Poddali się dobrowolnie karze 12 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, zobowiązali się również do zwrócenia skradzionych pieniędzy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE