Informacje

Tadeusz Gorgosz nowym przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego

Rekomendowany przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Gorgosz został nowym przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego. Jego kandydaturę poparło trzynastu, spośród dwudziestu jeden radnych.

Tadeusz Gorgosz. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Tadeusz Gorgosz.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wybory nowego przewodniczącego były podyktowane złożeniem mandatu radnego Alicji Zając, która w minioną niedzielę podczas wyborów uzupełniających do Senatu RP w okręgu krośnieńsko-przemyskim została wybrana do wyższej izby polskiego parlamentu.

Wydawało mi się, że swoją działalność publiczną zakończę jako radna Rady Powiatu i bardziej myślałam o wyborach do Rady Powiatu na kolejną kadencję niż o tym, żeby w ogóle kandydować w wyborach do Sejmu czy Senatu. Nigdy o tym nie myślałam, ponieważ to zawsze mój mąż kandydował do tych gremiów i praktycznie ja zajmowałam się tą stroną techniczną, czyli organizacją kampanii wyborczej, przygotowaniem materiałów i towarzyszeniem osobie publicznej. Natomiast przypadło to w udziale teraz mnie. Tylko bardzo żałuję, że nie mam tej osoby towarzyszącej jak to się często pisze na zaproszeniach. – powiedziała Alicja Zając.

Nowy przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle mandat radnego sprawuje już trzecią kadencję. W obecnej szefował Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu, jest też członkiem Komisji Finansowo-Budżetowej.

Chciałbym, żebyśmy ze sobą współpracowali i pomagali sobie wzajemnie. Po to nas wyborcy wybrali, żebyśmy pracowali na rzecz powiatu i dla dobra tych ludzi. – powiedział tuż po objęciu stanowiska Tadeusz Gorgosz.

Przed nim trudny okres kadencji.

Chodzi nam teraz przede wszystkim o sprawy ratowania powiatu po tych skutkach powodzi, która nas dotknęła w czerwcu. Z niepokojem obserwuję codziennie informacje, że to się nie zakończyło. To cały czas trwa, są nowe zgłoszenia o stratach. Na szczęście wiele z tych inwestycji, które wykonaliśmy, utrzymało się. Te drogi w części zostały rozmyte, natomiast nie uległy całkowitemu uszkodzeniu. Jest wiele osuwisk i tymi sprawami trzeba się zając. To nie jest tylko dokończenie tej kadencji, ale myślę, że to kolejna cała kadencja będzie poświęcona usuwaniu skutków tegorocznej powodzi. – mówi Alicja Zając.

W poniedziałek, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów uzupełniających do Senatu RP, na konferencji prasowej Alicja Zając mówiła, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości będzie rekomendował na stanowisko przewodniczącej Rady Powiatu Jasielskiego Annę Nigborowicz, jednak pani radna ze względu na stan zdrowia nie podjęła się tego zobowiązania.

Bardzo żałuję, że nie mogła być kobieta, bo byłaby to taka tradycja, ponieważ wcześniejszą przewodniczącą była pani Kurowska, później byłam ja, ale może teraz jest czas na zmiany i będzie mężczyzna, który doprowadzi do końca działania w tej kadencji. – zaznacza Alicja Zając.

Na pytanie, czego po opuszczeniu Rady Powiatu będzie najbardziej jej brakowało, odpowiada: – Obecności tych wszystkich radnych, z którymi pracowałam zarówno w komisjach, jak i na sesjach, i tego kontaktu bezpośredniego z pracownikami starostwa, i również z tymi wszystkimi osobami, które do mnie przychodziły na dyżury. Będąc właśnie w takich funkcjach, my się dowiadujemy wielu rzeczy. Są to często rzeczy bardzo trudne, smutne, osobiste, dotyczące wielu osób, ale czasem są to słowa jakiegoś podziękowania albo ktoś przychodzi i mówi „dzień dobry, chciałem tylko panią zobaczyć i pozdrowić”. To jest wszystko bardzo miłe i ułatwia nam pracę osób publicznych.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Tadeusz Gorgosz nowym przewodniczącym Rady Powiatu Jasielskiego”

  1. Porazka wezcie juz ich stamtąd stare twarze które nie zmieniaja sie od lat i w jasle coraz gorzej sie dzieje na zbity pysk z nimi niedosc ze bez wiekszego wyksztalcenia to bez wyobrazni i oni maja nam pomagac? chyba SOBIE Żenada