Loża medialna

Czy Dębowiec odzyska prawa miejskie?

Wszystko wskazuje na to, że Dębowiec dołączy do tych gmin, które odzyskały prawa miejskie. Póki co władze Dębowca przymierzają się do zrealizowania tego pomysłu. – Jeśli jest taka możliwość to czemu nie zwłaszcza, że jako miasto moglibyśmy się dynamiczniej rozwijać – mówi Super Nowościom Zbigniew Staniszewski, wójt Dębowca.

Z inicjatywą przywrócenia statusu miasta gminie Dębowiec wyszło Stowarzyszenie Miłośników Dębowca. – Uczestniczyliśmy w uroczystościach nadania praw miejskich Kołaczycom, co niejako nas zmobilizowało do tego, żeby zacząć bardziej intensywne starania w celu wdrożenia tego pomysłu. Zwłaszcza, że przywrócenie praw miejskich naszej gminie było częstym tematem rozmów prowadzonych między mieszkańcami – mówi Staniszewski.

Wójt podkreśla, że o tym, czy Dębowiec będzie miastem, zdecydują mieszkańcy. To do nich należeć będzie decyzja, czy chcą mieszkać na wsi, czy też w mieście – podkreśla Staniszewski. – Nie chcemy się spieszyć. Najpierw musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Zwłaszcza, że nie wszyscy mieszkańcy są za. Ludzie obawiają się, że przywrócenie praw miejskich naszej gminie będzie się wiązało ze wzrostem podatków. Planujemy zorganizować zebranie wiejskie poświęcone temu tematowi, a dopiero potem zostanie ewentualnie zorganizowane referendum – informuje.

I dodaje przy tym, że najpierw trzeba uporać się z uporządkowaniem numeracji budynków, która póki co jest pomieszana i nadać nazwy ulicom. – Nie chcemy się spieszyć i robić czegoś na hura, bo inni starają się, by jakaś tam gmina odzyskała prawa miejskie.. Myślę, że konkretne działania zostaną podjęte w przyszłym roku – mówi Zbigniew Staniszewski. – Ten temat musimy także skonsultować z przedstawicielami lokalnych władz i stowarzyszeń – dodaje wójt.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Czy Dębowiec odzyska prawa miejskie?”

  1. Jest jakiś kandydat w Dębowcu na wójta oprócz Staniszewskiego?
    Kto w Osieku Jasielskim wójtem zostanie?
    Jakie wieści płyną z gminy Jasło odnośnie wójta?
    I jakie są propozycje w innych gminach
    jestem bardzo ciekawa