Informacje

Będzie drugi etap przebudowy drogi powiatowej Sieklówka-Lubla

Projekt „Przebudowy drogi powiatowej nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla etap II” znalazł się na liście rezerwowej zadań powiatowych zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dzięki oszczędnościom udało się jednak znaleźć środki na tą inwestycję. Ma być gotowa do końca listopada br.

Pierwszy etap obejmujący ponad czterokilometrowy odcinek drogi został zrealizowany w ubiegłym roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Na drugi Starostwo Powiatowe złożyło wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Adam Kmiecik. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wniosek niestety nie zakwalifikował się na listę główną, natomiast był na liście rezerwowej. Teraz po przeprowadzeniu przetargów na innych drogach w województwie okazało się, że są środki wolne. Przedstawiono propozycję, że możemy dostać dofinansowanie w wysokości 790 tysięcy złotych na zrealizowanie tego projektu. – podkreśla Adam Kmiecik, starosta jasielski. – Postawiono jednak warunki, że musi być zrealizowany projekt do 30 listopada i rozliczony do 15 grudnia. Stąd konieczność zwołania „nadzwyczajnej” sesji, aby już można było przystąpić do ogłoszenia przetargu, bo potem czas jest bardzo krótki. – dodaje.

Za środki ze „schetynówki” uda się zmodernizować 1 632 metry bieżące drogi. Zadanie obejmować będzie m.in. przebudowę poboczy, ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz budowę chodników. Kosztorysowa wartość inwestycji to blisko dwa miliony złotych.

Będzie to wysoki standard. – zaznacza starosta jasielski.

Przebudowa „powiatówki” z Kołaczyc w kierunku Lubli wpisana jest do wieloletniego planu inwestycyjnego dróg na lata 2006-2013, przyjętego przez Radę Powiatu Jasielskiego.

W tym roku złożymy na przyszły rok jeszcze trzeci etap, też do „schetynówki”. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać dofinansowanie. – dodaje Kmiecik.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

– – –
Czytaj również:
[11.02.2010] – „Starosta jasielski: sukcesywnie remontujemy kolejne odcinki dróg w powiecie”

SŁOWA KLUCZOWE