Informacje

Od nowego sezonu zimowego powiększy się sztuczne lodowisko

W poniedziałek radni miejscy zaakceptowali zmiany w tegorocznym budżecie, dzięki czemu do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle trafi dotacja celowa w wysokości 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na modernizację sztucznego lodowiska. Od nowego sezonu zimowego powierzchnia obiektu powiększy się o dodatkowe 200 metrów kwadratowych.

Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. archiwum terazJaslo.pl / Damian Palar

Jak zapewniał radnych dyrektor Tadeusz Baniak, Ośrodek planuje zakupić dodatkowe elementy do rozbudowy sztucznego lodowiska własnymi siłami.

W tej chwili nie ma potrzeby przetargu ogłaszać jako, że nie przekracza to 14 tysięcy euro. Będziemy wewnętrznymi przepisami się kierować i dotyczą one zakupu, w naszym przypadku, powyżej 3 tysięcy złotych. Wtedy kierujemy się w pewnym zakresie ustawą o zamówieniach publicznych, ale to nie jest wiążące. Po prostu kupujemy w fabryce odpowiednią ilość rurek, złączek i dokupujemy bandy, czyli ten element plastikowy. Konstrukcję zamówimy prawdopodobnie w „Naftobudowie”, bo mamy takie dobre układy, że tam z nas pieniędzy „zdzierać” nie będą i zamkniemy się w przyzwoitej kwocie. – powiedział Tadeusz Baniak.

Mimo, że w minionym sezonie lodowisko wypracowało zyski, nie wszystkim radnym pomysł jego powiększenia się spodobał. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej stwierdził nawet, że jest to naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych.

Ja nie wiem, czy takie rozbijanie tej inwestycji to nie jest „obejście” przepisów o zamówieniach publicznych. Dla mnie tu coś jest nie tak. – mówił na sesji Czeluśniak.

Jedenastu radnych zagłosowało nad zmianami budżetowymi, natomiast ośmiu wstrzymało się od głosu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Od nowego sezonu zimowego powiększy się sztuczne lodowisko”

  1. Ja nie wiem, czy takie rozbijanie tej inwestycji to nie jest „obejście” przepisów o zamówieniach publicznych. Dla mnie tu coś jest nie tak. – mówił na sesji Czeluśniak.

    To kto ma ku.. wiedzieć -pan jako radny i przyszły Burmistrz powinien takie rzeczy wiedzieć.
    Ale po co lepiej wszystkich i wszystko kontrować .

    a jeszcze niedawno pan szalikiem nogi na lodowisku dziewczynom podcinał i chyba się pan przy tym porządnie głową w lód uderzył.