Informacje

Mamy oficjalne wyniki do Rady Miejskiej Jasła

Znamy już oficjalne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych do Rady Miejskiej Jasła. Jedenaście mandatów przypadło partiom politycznym (siedem Prawu i Sprawiedliwości i cztery Platformie Obywatelskiej). Pozostałe dziesięć lokalnym komitetom wyborczym (pięć „Jaślanom”, trzy „Przymierzu Samorządowemu Podkarpacia” i dwa „Forum Jasielskiemu”).

Wizualizacja terazJaslo.pl / Damian Palar
Wizualizacja: terazJaslo.pl / Damian Palar (kliknij, aby powiększyć).

W okręgu nr 1 (osiedla: Kopernika, Górka Klasztorna, Gądki, Niegłowice, Żółków, Rafineria) uprawnionych do głosowania było 10 599 wyborców. O siedem mandatów ubiegało się 78 osób z sześciu zarejestrowanych list. Radnymi zostali: Andrzej Dybaś („Forum Jasielskie” – 308 głosów, Zdzisław Dziedzic („Jaślanie”) – 219 głosów, Maria Jagielska (Prawo i Sprawiedliwość) – 256 głosów, Roman Kościow (Platforma Obywatelska) – 420 głosów, Alicja Nowosielska („Jaślanie”) – 163 głosy, Maria Szańca (Prawo i Sprawiedliwość) – 130 głosów, Stanisław Zając s. Antoniego („Przymierze Samorządowe Podkarpacia”) – 108 głosów.

W okręgu nr 2 (osiedla: Śródmieście, Ulaszowice, Hankówka, Sobniów, Brzyszczki) uprawnionych do głosowania było 10 003 wyborców. O siedem mandatów ubiegało się 76 kandydatów z sześciu zarejestrowanych list. Radnymi zostali: Elżbieta Bernal („Jaślanie”) – 333 głosy, Maria Filip-Niwelt (Prawo i Sprawiedliwość) – 222 głosy, Józef Kędrek („Jaślanie”) – 183 głosy, Adam Koszelnik (Platforma Obywatelska) – 132 głosy, Krystyna Sikora („Przymierze Samorządowe Podkarpacia”) – 263 głosy, Andrzej Trzop (Prawo i Sprawiedliwość) – 207 głosów, Leszek Znamirowski (Platforma Obywatelska) – 345 głosów.

W okręgu nr 3 (osiedla: Mickiewicza, Kaczorowy, Bryły, Gamrat, Krajowice) uprawnionych do głosowania było 10 146 wyborców. O siedem mandatów ubiegało się 79 kandydatów z sześciu zarejestrowanych list. Radnymi zostali: Krzysztof Czeluśniak („Jaślanie”) – 351 głosów, Urszula Czyżowicz (Prawo i Sprawiedliwość) – 335 głosów, Wacław Dusza (Prawo i Sprawiedliwość) – 220 głosów, Janusz Przetacznik („Forum Jasielskie”) – 181 głosów, Henryk Rak (Prawo i Sprawiedliwość) – 371 głosów, Tadeusz Stachaczyński („Przymierze Samorządowe Podkarpacia”) – 129 głosów, Leszek Zduński (Platforma Obywatelska) – 328 głosów.

W nowej kadencji zabraknie dotychczasowych radnych, którzy ubiegali się o reelekcję: Stanisława Zająca s. Mieczysława (Prawo i Sprawiedliwość) – 108 głosów, Zbigniewa Balika („Jaślanie”) – 136 głosów, Ryszarda Czarnego (Prawo i Sprawiedliwość) – 125 głosów, Andrzeja Bajorka („Jaślanie”) – 43 głosy, Jerzego Węgrzyna (Prawo i Sprawiedliwość) – 119 głosów oraz Marka Barańskiego („Forum Jasielskie”) – 98 głosów.

Frekwencja wyborcza w Jaśle wyniosła 49,90% (w porównaniu z wyborami samorządowymi w 2006 roku była wyższa o pięć punktów procentowych.

—————————————————
Zobacz radnych w obiektywie terazJaslo.pl (zdjęć: 15)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Mamy oficjalne wyniki do Rady Miejskiej Jasła”

  1. Drodzy państwo, los naszego miasta w naszych rękach, należy się tylko dokładnie przyjrzeć i „docenić” „osiągnięcia” (czyt. długi, brak inwestycji i liczne przekręty) pana Czarneckiego i jegi „niezawodnej” ekipy (czyt. bandy). Pani Kurowska, pomimo kilku zawirowań, jak by nie było bardzo dużo dla JASŁA ZROBIŁA M. IN. porządne drogi, szkoła podstawowa nr 12, miasteczko ruchu drogowego, a co więcej nie pozwoliła na prywatyzację komunikacji miejskiej. Niestety komuś w Warszawie bardzo na tym zależy , żeby nie wygrała tych wyborów, dlatego też Sanok nie wywiązał się z umowy i nie dostarczył nowych autobusów( na nowe linie np. os. Ulaszowice) na czas – celowe działanie! Bądzmy czujni, mądrzy i nie dajmy się zwieść. Podejmijmy mądrą decyzję.

  2. Bardzo się cieszę, że Gamrat ma w końcu swojego przedstawiciela w Radzie Miasta!

    Brawo Urszulka!

  3. Tata Czernecki a zastepca burmistrza Czeluśniak haha piękna perspektywa – ehh ale niektorzy s.ą nawiedzeni.Za Kurowskiej cos przynajmniej zrobiono a za 8 lat Czerneckiego tylko przekręty i długi

  4. Pan Czernecki tez juz był , pozostawił nawet pamiątkę w postaci betonowego rynku i usychajacych drzew

  5. Jaślanie ! Narzekacie na MK i tak na nią głosujecie! Czas na zmiany, jedyna szansa – to Andrzej Cz. Dość już PIS-u. Czas na opamiętanie!

  6. Z tego co widze w Jasle nie liczy sie program tylko poparcie`guru´ Kaczynskiego.Wystarczy startowac z listy Pis- uaru i jest sie w radzie na 70 proc. Wielki wodz nie musi przyjezdzac na podkarpacie bo i po co. Ciemnota i tak bedzie zawsze za nim dopoki bedzie ich straszyl grozba wojna z Rosja… skad my to znamy