Kultura | rozrywka | edukacja

Akcja charytatywna „Noworoczny Dar 2011”: prezentacje artystyczne gimnazjalistów

W środę (12 bm.), w ramach prezentacji artystycznych towarzyszących XIV Akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”, zbiórki funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili uczniowie dwóch jasielskich gimnazjów.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. JASIELSKI DOM KULTURY

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 wystawili spektakl „Jak Adam i Ewa…”, a z Gimnazjum nr 1 – widowisko „Niech się w sercach dobroć złoci”.

W tym dniu odbyła się również prezentacja w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle, której uczniowie zagrali w przedstawieniu „Gwiazdkowe Zaklęcie” oraz w auli Zespół Szkół Miejskich nr 3. Uczniowie ZSM nr 3 wystawili jasełka.

W czwartek (13 bm.), od godz. 9 na scenie JDK wystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 4, I LO, ZS Budowlanych oraz ZS nr 3 (początek o godz. 9). Natomiast uczniowie ZSM nr 3 ponownie zaprezentują w swojej jasełka.

***

Akcja „Noworoczny Dar 2011” rozpoczęła się tradycyjnie kwestą uliczną, prowadzoną przez uczniów jasielskich szkół w pierwszą niedzielę po Nowym Roku. Zebrane w tym dniu pieniądze zostały wpłacone na konto akcji. Zbiórki wolnych datków prowadzone są również podczas prezentacji artystycznych oraz w różnych placówkach oświatowych. Czek z całą uzbieraną sumą zostanie uroczyście przekazany dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 11 lutego br. w JDK.

Każdy może pomóc

Ojcowie Franciszkanie – wzorem poprzednich lat – udostępnili na potrzeby akcji specjalne konto: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny Dar”, na które każdy można wpłacić dowolną kwotę. Wszystkie datki są mile widziane.

Organizatorami XIV akcji „Noworoczny Dar” tradycyjnie są: Jasielski Dom Kultury i Parafia Franciszkanów w Jaśle, a instytucjami wspierającymi – pozostałe parafie i placówki oświatowe.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Akcja charytatywna „Noworoczny Dar 2011”: prezentacje artystyczne gimnazjalistów”

  1. Komentarze ustaly wraz z odejściem Marii.
    Co się podziało….
    Miasto się uspokoiło jakoś i emocje Wam opadły ?