Sport | rekreacja | turystyka

Kolejna wygrana „Szóstki” na Podkarpaciu!

„Szóstka” po raz kolejny udowodniła, że jest drużyną z charakterem i jedną z lepszych, jeśli nie najlepszą, na Podkarpaciu… Na turniej RESOVIA WINTER CUP w sobotę (29 bm.) pojechali Ci, którzy byli zdrowi lub nie wyjechali na ferie. Jednak zawodnicy „Szóstki” pokazali, że w każdej sytuacji można na nich liczyć.

Fot. archiwum Klubu
Fot. ARCHIWUM KLUBU

Grając w czterech meczach bez kadrowiczów (zgrupowanie kadry Podkarpacia), odnieśli kolejno trzy zwycięstwa: 1-0 z Igloopolem Dębica (Pisula), 2-0 z Tarnovią Tarnów (Pisula, Opałka) i Orzełkiem Przeworsk 1-0 (Skórka). Duża hala i gra aż 7 zawodnikami w polu powodowały, że gra „techniczna” „Szóstki” przynosiła efekty. Bardzo przyjemnie oglądało się składne akcje jasielskich zawodników, którzy już w tej fazie turnieju zdecydowanie wyróżniali się na tle przeciwników. W ostatnim meczu grupowym do zajęcia 1 miejsca w grupie „Szóstce” wystarczał remis, a po golu Wojdyły jaślanie objęli prowadzenie. Drużyna Orłów Rzeszów wyrównała jednak stan meczu i wynikiem 1-1 zakończyło się to spotkanie.

Rezultat ten obu drużynom został zaliczony do dorobku w fazie finałowej. Tuż przed pierwszym jej meczem na pięknej sali w Kielnarowej pojawili się kadrowicze i w trochę zmienionym ustawieniu „Szóstka” pokonała 2-1 ŁKS Łańcut. Dwie asysty Gogoli na bramki zamienił Pisula.

W decydującym o końcowej klasyfikacji meczu rywalem była drużyna gospodarzy: Resovia Rzeszów. Gol Opałki po podaniu Gogoli przesądził losy meczu: wynik 1-0 potwierdził klasę „Szóstki”.

Pierwsze miejsce stało się faktem, ale to nie był koniec emocji: jak się okazało Marcin Pisula i zawodnik z Resovii Rafał Szafar zdobyli taką samą liczbę goli i według regulaminu króla strzelców miał wyłonić konkurs rzutów karnych: Marcin Pisula wygrał tę wojnę nerwów 3-2!

Trener Tomasz Maczuga w całym turnieju miał do dyspozycji następujących zawodników: Kamil Marszałek, Mateusz Mikrut, Damian Piekarz, Kamil Żychowski, Szymon Wojdyła, Michał Wiśniewski, Łukasz Opałka, Wiktor Grygiel, Przemysław Skórka, Marcin Pisula oraz Marek Żygłowicz i Piotr Gogola.

Zmęczeni i bez Opałki i Żychowskiego zawodnicy „Szóstki” w niedzielę (30 bm.) zajęli czwarte miejsce w Tarnowie, przegrywając podium z TOP 54 Biała Podlaska gorszą różnicą bramek. Kamil Marszałek otrzymał na tym turnieju nagrodę dla najlepszego bramkarza, a mecz „Szóstki” ze Skawinką Skawina (4-0) uznany został za najlepszy mecz turnieju.

Pierwsze miejsce i dwie indywidualne nagrody to „dorobek” UKS w czasie ostatniego styczniowego weekendu – wszystkich sympatyków drużyny rocznika 1998 już teraz zapraszamy na turniej 5 marca do Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Swój udział w zawodach zapowiedziały drużyny Sandecji Nowy Sącz, Hutnika Kraków, Polonii Przemyśl, Stali Rzeszów, Igloopolu Dębica i Tarnovii Tarnów – emocji więc na pewno nie zabraknie. A więcej informacji o tym turnieju na stronie www.szostkajaslo.futbolowo.pl.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

1 thought on “Kolejna wygrana „Szóstki” na Podkarpaciu!”