Informacje

(Nie)będzie więcej punktów sprzedaży alkoholu w Jaśle?

Budząca w ostatnich dniach kontrowersje wśród mieszkańców Jasła uchwała w sprawie zwiększenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 procent alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Krzysztof Czeluśniak, radny miejski.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W opinii wnioskodawcy uchwały przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Kultury Krzysztofa Czeluśniaka limit placówek handlowych, ustalony jeszcze w 2003 roku, który umożliwia sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 procent alkoholu w 35 punktach, jest niewystarczający. „W ciągu ośmiu lat na terenie miasta powstały nowe placówki handlowe. Zbyt mała ilość punktów powoduje ograniczanie swobody działalności gospodarczej przedsiębiorców starających się o zezwolenie alkoholowe” – napisał w projekcie uchwały złożonym na ręce przewodniczącej Rady Miejskiej Jasła Elżbiety Bernal.

Projekt uchwały zakładał zwiększenie liczby punktów do 60, ale został on wycofany. Oficjalny powód? – Nie otrzymaliśmy opinii komisji przeciwdziałania alkoholizmowi – tłumaczy krótko wnioskodawca uchwały Krzysztof Czeluśniak.

Nieoficjalny – bo mieszkańcy są przeciwni takiej decyzji i za pośrednictwem radnych Prawa i Sprawiedliwości składają do Rady Miejskiej list protestacyjny z kilkuset podpisami.

Mieszkańcy Jasła są zaniepokojeni tym, że był taki projekt uchwały, który zwiększał ilość punktów z 35 do 60. Dysponuję listami i protestami mieszkańców, którzy są przeciwko zwiększaniu liczbie punktów sprzedaży alkoholu. – powiedział Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Krzysztof Czeluśniak zapowiedział na najbliższą środę konferencję prasową, na której ma zapoznać opinię publiczną z omawianym projektem uchwały.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “(Nie)będzie więcej punktów sprzedaży alkoholu w Jaśle?”

  1. czytałem w trakcie kampanii , że ten radny w całej zeszłej kadencji wprowadził na porządek aż 1 ( słownie) jedną uchwałę, która była obarczona brakami formalnymi. jak się do czegos zabierać, to bez partactwa proszę.