Informacje

Znęcał się nad rodziną i zwierzętami

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nowego Żmigrodu. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad rodziną oraz szczególne okrucieństwo wobec zwierząt. Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.

POLICJA
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do policjantów trafiła informacja o mieszkańcu Nowego Żmigrodu, który znęca się nad rodziną. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 57-letni mężczyzna nie tylko znęcał się nad członkami rodziny, ale także w bestialski sposób męczył, a następnie zabijał zwierzęta.

Zgłoszenie na Policję złożyli członkowie rodziny sprawcy przemocy. Przyznali, że proceder ten trwa od kilku lat. Z ich słów wynikało, że mężczyzna stawał się agresywny po alkoholu. Wszczynał awantury, groził podpaleniem domu, używał przemocy fizycznej, a także na oczach członków rodziny w okrutny sposób znęcał się nad zwierzętami. Zabijał koty, rzucając nimi o betonowe podłoże, a następnie masakrował je siekierą. Głodził i bił łopatą psa, wieszał go także na sznurku za szyję.

57-letniego mieszkańca Nowego Żmigrodu policjanci zatrzymali w poniedziałek. Następnego dnia Sąd Rejonowy w Jaśle zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcanie się nad rodziną oraz zarzut z ustawy o ochronie zwierząt o zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Anna Klee


Mówi Anna Klee,
z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie:

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Znęcał się nad rodziną i zwierzętami”

  1. d**il..;/;/;/
    jak tak można???;(;(;(
    tak nie można a zwlaszcza ze zwierzetami..!
    wspolczuje rodzinie..;[