Informacje

Leszek Znamirowski zastępcą burmistrza Jasła. Będzie dbał o oświatę

Leszek Znamirowski został powołany w poniedziałek na drugiego zastępcę burmistrza miasta Jasła. Będzie odpowiedzialny za sprawy oświatowe i kulturalno-sportowe w mieście. Nominacja dla radnego klubu Platformy Obywatelskiej to efekt wcześniejszych deklaracji powyborczych.

Leszek Znamirowski. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

47-letni Leszek Znamirowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, ukończył studia podyplomowe z informatyki oraz studia podyplomowe z zarządzania i kierowania oświatą. Ukończył szkolenie zorganizowane przez Centrum Kształcenia Kadr Administracji Rządowej i Samorządowej na temat absolutorium z wykonania budżetu w zakresie finansów samorządowych. W latach 1991-2001 był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” zlokalizowanej na osiedlu Brzyszczki. Obecnie nauczyciel historii w tej placówce.

Ma doświadczenie w zarządzaniu oświatą. W tym roku ma swój staż pracy w oświacie, który liczy 24 lata, więc jest nauczycielem z ogromnym doświadczeniem. Jest ponadto historykiem, regionalistą, autorem publikacji książkowych, prasowych i audycji radiowych dotyczących Jasła. Jest członkiem Rady Muzeum Regionalnego w Jaśle. – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Zastępca przewodniczącego Miejskiego Koła Platformy Obywatelskiej w Jaśle. Radny Rady Miejskiej Jasła V kadencji. W listopadzie 2010 roku startował z listy Platformy Obywatelskiej (numer jeden) w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Jasła VI kadencji, uzyskując mandat radnego w okręgu wyborczym nr 2 (otrzymał 345 głosów). Do chwili obecnej zasiadał w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Komunikacji i Bezpieczeństwa Publicznego.

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego z dnia 16 marca 2011 roku w sprawie nadania Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta w Jaśle do zadań drugiego zastępcy burmistrza miasta będzie należało kierowanie Pionem Infrastruktury Społecznej, w skład którego wchodzą: Wydział Oświaty oraz Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych (w wydziale funkcjonuje również nowa komórka: Biuro Wspierania Inicjatyw Społecznych).

Myślę, że z racji tej części zadań, które podlegają drugiemu zastępcy burmistrza, więc nie tylko oświata, ale kultura i sport, będzie dbał o sprawy społeczne. Będzie tą osobą, która swoim doświadczeniem życiowym, przygotowaniem zawodowym oraz tym, że jest osobą, która na bieżąco uzupełnia swoje wykształcenie, w pełni będzie zasługiwać na to stanowisko. Przed nami jest wiele poważnych wyzwań, jeżeli chodzi o oświatę, więc trudne decyzje, które są do podjęcia muszą być w sposób właściwy przygotowane, przemyślane i uzgodnione społecznie. Myślę, że to doświadczenie pana Leszka Znamirowskiego pozwoli właśnie, żeby w sposób jak najbardziej prawidłowy te zmiany wprowadzić. Cieszę się, że przyjął tę propozycję. Skutkiem jest konieczność zrezygnowania z mandatu radnego. Myślę, że dla miasta ta decyzja w przyszłości okaże się ważną, skuteczną i pożyteczną. – dodaje Andrzej Czernecki.

Nowy zastępca burmistrza na czas pełnienia tej funkcji będzie musiał zrezygnować z pracy w szkole. – Zostanę oddelegowany. W jaki sposób techniczny będzie to rozegrane to nie wiem, ale jest to możliwe, żeby mieć szansę powrotu. To są stanowiska polityczne, więc jak historia wskazuje stanowiska niestabilne. Wszyscy mamy świadomość o co chodzi. Nie ma się co czarować. – komentuje Leszek Znamirowski.

Posłuchaj wypowiedzi:

Leszka Znamirowskiego, któremu stosowną uchwałą wygaszono dzisiaj mandat radnego, zastąpi osoba z drugim wynikiem wyborczym na liście Platformy Obywatelskiej. Będzie to 38-letnia Alicja Myśliwiec, która zdobyła 124 głosy.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Leszek Znamirowski zastępcą burmistrza Jasła. Będzie dbał o oświatę”

  1. Nauczycielkę już jedną mieliśmy. Nauczyciel teraz?
    Ile potrwa miłość do Leszka Znamirowskiego?
    Ile wytrzyma Leszek Zduński nerwowo? Kiedy przejdzie do PiSu. A jak tam Przyszły Pan Poseł z Jasła Roman Kościow?

    Jak za sprawy kulturalne będzie odpowiadał w mieście, to może On będzie miał wpływ na tą babę z JDKu