Informacje

Zmarł dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Jan Szafrański

We wtorek (31 maja) w wieku 62 lat zmarł Jan Szafrański, wieloletni dyrektor Magurskiego Parku Narodowego – poinformował dzisiaj oficjalny serwis internetowy Parku.

Jan Szafrański (1949-2011)
Fot. © archiwum terazJaslo.pl
DAMIAN PALAR

Składając wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie zmarłego pracownicy Parku napisali na stronie internetowej, że wraz ze śmiercią Jana Szafrańskiego Magurski Park Narodowy poniósł niepowetowaną stratę.

„Praca zawsze była jego pasją, cieszyły go spotkania z wilkiem czy niedźwiedziem, a dla ochrony karpackiej puszczy poświęcił ostatnie lata życia. Park narodowy był dla niego sanktuarium przyrody, które pragnął zachować dla przyszłych pokoleń.

Nade wszystko ukochał Beskid Niski z jego zielonymi wzgórzami i kwiecistymi dolinami. Jego niezłomna postawa może być wzorem dla wielu miłośników przyrody, a pasja i oddanie na zawsze pozostanie w naszej pamięci”. – czytamy na stronie www.magurskipn.pl.

Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku Jan Szafrański, pełniąc funkcję Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody w Krośnie, był jednym z gorących orędowników utworzenia parku narodowego, który swoją ochroną miał obejmować nieskazitelnie piękne tereny górskie Beskidu Niskiego. Plany doszły do skutku i 24 listopada 1994 roku Rada Ministrów podjęła decyzję o utworzeniu Magurskiego Parku Narodowego. W 1995 roku objął stanowisko dyrektora, które piastował do momentu śmierci.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

One Comment

  1. Wspaniały, dobry człowiek o wrażliwym sercu na odpowiednim stanowisku , dbający o Dzieło Stwórcy takim był właśnie pan dyrektor Jan Szafrański. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Back to top button