Informacje

POwiat w budowie, czyli Adam Kmiecik do parlamentu

Adam Kmiecik podczas powiatowej konwencji Platformy Obywatelskiej oficjalnie zaprezentował swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Urzędujący starosta jasielski będzie startował z list obecnie rządzącej partii z „ósemką”.

Adam Kmiecik, kandydat KW PO w wyborach do Sejmu RP

Adam Kmiecik, kandydat KW PO w wyborach do Sejmu RP

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI Adam Kmiecik dla portalu terazJaslo.pl:

Środowe (21.09) spotkanie zorganizowane w siedzibie Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle oficjalnie było poświęcone rozwojowi gospodarczemu powiatu jasielskiego. O realizowanym programie „Polska w budowie” mówili m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Styczeń oraz poseł na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz, szef podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej.

Obaj „zachwalali” dokonania obecnego rządu w sferze przeprowadzonych inwestycji drogowych, edukacji oraz zdrowia i polityki społecznej. Zaprezentowali też najważniejsze przedsięwzięcia, które dzięki koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego udało się zrealizować na terenie województwa podkarpackiego oraz powiatu jasielskiego.

Spotkanie było połączone z konwencją wyborczą, podczas której kandydaci Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych zaprezentowali swoje sylwetki oraz programy, do których chcą przekonać jak największą rzeszę wyborców.

Z powiatu jasielskiego najwyższe – ósme miejsce – na liście komitetu wyborczego PO „dostał” obecnie urzędujący starosta. 42-letni Adam Kmiecik sprawuje tę funkcję od pięciu lat. Jest żonaty, ma córkę Dominikę.

Jakimi sukcesami może się „pochwalić” jako samorządowiec? W ubiegłej kadencji Zarząd Powiatu rozdysponował ponad 74 miliony złotych na inwestycje, z czego udało się m.in. zmodernizować ponad 160 kilometrów dróg powiatowych. Przez dziewięć miesięcy bieżącego roku inwestycje „pochłonęły” już ponad 43 miliony złotych. W minionym czasie, oprócz dróg, ponad 20 milionów zostało przeznaczonych na remonty i inwestycje w jasielskim szpitalu, około 10 milionów na Dom Pomocy Społecznej w Foluszu i taka sama kwota na inwestycje w jasielskich szkołach ponadgimnazjalnych.

Nie mówię tego po to, aby się chwalić, ale chciałbym, abyście oceniali moją osobę przez pryzmat tego, co zrobiłem a nie przez pryzmat tego, co Wam mogę dzisiaj obiecać. Obiecać można wiele. Ja nie będę obiecywał, bo wiem jak trudno się wywiązać z tych obietnic. Jedyną rzeczą, jaką mogę Państwu obiecać, że będę uczciwie pracował. – powiedział Adam Kmiecik.

Priorytety, jakimi starosta jasielski chciałby zająć się po objęciu mandatu poselskiego to: służba zdrowia („sieć społecznych szpitali powiatowych”), dobrze rozwinięte drogi lokalne skomunikowane z drogami krajowymi i autostradą („koncepcja budowy drogi szybkiego ruchu między drogą krajową nr 28, a autostradą A4 w okolicach Tarnowa z wlotem między Skołyszynem, a Bieczem”), opieka społeczna („skierowana stricte na osoby, które tej pomocy potrzebują”), rozwój szkolnictwa zawodowego („aby młody człowiek po ukończeniu szkoły zawodowej bądź technikum był przygotowany do pracy, był mistrzem w swoim zawodzie”).

Swoje plany najchętniej chciałby realizować poprzez udział w pracach Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Zdrowia.

To są komisje, które są mi najbliższe, natomiast jeżeli będzie taka stosowność to w każdej komisji, w której moja wiedza i doświadczenie może coś wnieść do niej. – podkreśla.

Dlaczego warto oddać głos na starostę jasielskiego? – Pięć lat funkcjonowania jako starosty jasielskiego myślę, że nikomu nie dostarczyłem powodu do wstydu, a wręcz przeciwnie – wiele rzeczy udało się zrobić. Myślę, że przez te pięć lat również poznałem problemy powiatu jasielskiego, ziemi podkarpackiej i gwarantuję, że będąc posłem dołożę wszelkich starań i swoich umiejętności, aby żyło się lepiej. – mówi Adam Kmiecik.

Zbigniew Rynasiewicz, szef podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej podkreśla, że w obecnych wyborach partia wystawiła „bardzo dobrych kandydatów”.

Adam Kmiecik jest osobą, która uzyskała bardzo duże poparcie w trakcie wyborów samorządowych. Poza tym osoba, która potrafi rozmawiać z innymi, potrafi budować koalicję, potrafi zarządzać problemami, które są w kompetencjach powiatu. Bardzo gorąco polecam pana Adama wszystkim mieszkańcom Jasła. A co oznacza, że powiat ma swojego posła? Myślę, że Jasło w swojej historii, wcale nie tak dalekiej, się przekonywało, że osoba, która ma poparcie mieszkańców powiatu, która uzyskuje duże znaczenie w polityce wojewódzkiej i centralnej jest zawsze przydatna. Myślę, że taką osobą już nie tylko w powiecie, ale i w województwie jest Adam Kmiecik. Życzę mu tego, żeby również wykorzystywał swoją wiedzę samorządową w pracach parlamentarnych. – powiedział.

Oprócz Kmiecika, powiat jasielski na liście PO będą reprezentować w wyborach parlamentarnych: ekonomista z Jasła Sebastian Rzońca (nr 14), emeryt z Dobrucowej Andrzej Zając (nr 15) oraz nauczycielka z Samoklęsk Barbara Łącka (nr 21).

Podczas konwencji byli obecni również kandydaci z całego okręgu wyborczego nr 22, m.in. obecni posłowie Marek Rząsa (nr 3) i Piotr Tomański (nr 4), radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz (nr 6), Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Ewa Lipińska (nr 11) oraz prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Krzysztof Kłak (nr 22).

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja FOTORELACJA: „Powiatowa konwencja wyborcza PO w Jaśle” (zdjęć: 35, fot. Damian Palar)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “POwiat w budowie, czyli Adam Kmiecik do parlamentu”

 1. GŁOSUJĘ NA PiS – który wprowadzi emeryturę małżeńską, zabezpieczać ma ona niepracujących małżonków GŁOSUJĘ NA PiS GŁOSUJCIE NA PiS

 2. Najlepiej wysłać ich wszystkich do diabła a na karcie do glosowania wypisać opinię o kandydatach i partii ……propozycja OSZUŚCI -DURNIE -BALWANY i wiele innych wg.pomysłu,,,,niewiele to da ale jak ULŻY !!!!!!

 3. Puste gesty, puste słowa,
  puste serce, pusta mowa,
  puste, choć zacięte usta,
  pusty wzrok i głowa pusta,
  pusty program i projekty,
  do cna pustych stek inwektyw,
  pusty jazgot, próżne żale,
  krzyk, co treści nie ma wcale,
  puste groźby, puste miny,
  wielkie morze próżnej śliny,
  puste hasła, obietnice,
  wszystko puste – poza picem!
  Słowem zero, nicość, próżnia –
  tym się w Jaśle Kmiecik wyróżnia.

 4. NARESZCIE LUDZIE PRZEJRZELI NA OCZY I UCIEKAJĄ OD TEGO PISUAROWEGO KÓŁKA WZAJEMNEJ ADORACJI! GŁOSUJMY BYLE NIE NA PIS!!

 5. Obswerwuję w galerii że Platforme popiera sam komentant Wiesław Latoszek. Gratulujemy określenia się Panie komendancie. Nawet jeśli zmiana następuje 2,5 tygodnia przed wyborami to to dobra zmiana.

 6. To jest w zasadzie dobra propozycja dla powiatu jasielskiego. Gdyby odbić od koryta dotychczasowych działaczy z PiS, gdyby naród zechciał zmądrzeć, to była by realna szansa na posiadanie posla stąd. Platforma wygra wybory. Ludzie lubią spokój, nie boją się nalotów PiS jak z Ziobrem to bywało. Codziennie zatrzymywani ludzie dla przykladu. Polska nauczyla się przez 4 lata rządów innych niż PiS, nie mówie o Platformie, czy PSLu. Daję za przykład wszystkich innych, prócz właśnie PiS.