Informacje

Inwestycje na Kwiatowej

21 października br. rozpoczną się roboty budowlane przy realizacji projektu Miasta Jasła pn. „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle”. 7 października br. Miasto przekazało teren pod budowę Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle, które wygrało przetarg na realizację inwestycji.

Wyrobisko cegielniane na ulicy Kwiatowej
Wyrobisko cegielniane na ulicy Kwiatowej.
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Projekt dotyczy rekultywacji terenu poprzemysłowego, położonego w centralnej części Jasła, powstałego jako wyrobisko pocegielniane. – Miejsce to zostanie przekształcone w atrakcyjny teren rekreacyjny, oferujący mieszkańcom miasta i całego powiatu jasielskiego szeroką gamę możliwości spędzania czasu w kontakcie z przyrodą – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Projekt zagospodarowania terenu przewiduje między innymi budowę: zadaszonego baru grillowego z tarasem nadwieszonym nad skarpą; wiaty na sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki); pomostów pływających (zabezpieczonych barierkami ochronnymi); przystani dla sprzętu rekreacji wodnej; placu zabaw dla dzieci o nawierzchni sztucznej; miejsce dla rekreacji aktywnej – ścieżka zdrowia; placów do grillowania; miejsc do gry w szachy/warcaby; boiska wielofunkcyjnego (boisko do gry w koszykówkę, boisko do gry w piłkę siatkową) o nawierzchni sztucznej; budynku zaplecza boisk sportowych; placu do siatkówki plażowej; budynku sanitarnego.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października 2012 roku. Wartość projektu wynosi ok. 5 mln zł., dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to blisko 4 mln zł. Pozostała część środków pochodzi z budżetu miasta.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

1 thought on “Inwestycje na Kwiatowej”