Na drogach

Kołaczyce: Fiatem Seicento pod samochód ciężarowy

W Kołaczycach kierująca samochodem osobowym wyjechała z drogi podporządkowanej wprost pod jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. Dwie osoby podróżujące „osobówką” zostały poszkodowane. W tej chwili droga krajowa nr 73 jest całkowicie zablokowana.

Kolizja w Kołaczycach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Kołaczyce: wymusiła pierwszeństwo
na samochodzie ciężarowym

Do zdarzenia doszło około godziny siódmej rano. Kierująca samochodem osobowym Fiat Seicento 18-letnia kobieta jechała ulicą Powstańców w Kołaczycach. Podejmując manewr włączenia się z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 73 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Pilzna samochodowi ciężarowemu Volvo FH12. Doszło do zderzenia się pojazdów, w wyniku czego dwie osoby jadące „osobówką” zostały zabrane do jasielskiego szpitala. W tej chwili udzielana jest im pomoc medyczna.

Kierującemu samochodem ciężarowym nic się nie stało, był trzeźwy.

Na miejscu były dwa zastępy straży pożarnej: z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Kołaczycach, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

Policjanci prowadzą obecnie czynności mające na celu ustalenie przyczyny oraz świadków wypadku.

Jak poinformował podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, funkcjonariusze wyznaczyli objazdy dla samochód osobowych jadących od Pilzna w kierunku Jasła przez miejscowości Kołaczyce – Sieklówka – Lubla – Warzyce, natomiast dla ciągników siodłowych droga jest nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać około godziny.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kołaczyce: Fiatem Seicento pod samochód ciężarowy”

  1. Wypadek nie wygląda groźnie powinni się szybciej z tym uporać… przynajmniej by korków nie było ;) a zdjęcia jak zawsze fajne :)

  2. taaa dla tirów nie ma…. a jeden za drugim jechał kolo mnie na nawsie kołaczyckie przez mostek na rzece bieździadce który ma nośność 3 ,5 tony….