Na drogach

Działania „WIELKANOC-2012”

Dziś rozpoczęły się policyjne działania pod kryptonimem „WIELKANOC – 2012”. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi naszego powiatu. Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom. Spodziewamy się wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Okres świąteczny to czas, kiedy wiele osób podróżuje drogami, aby spędzić święta wspólnie z rodzinami. Dziś w Wielki Piątek funkcjonariusze rozpoczęli działania „WIELKANOC – 2012”. Przez cztery świąteczne dni, a więc do Poniedziałku Wielkanocnego na drogach powiatu jasielskiego możemy spodziewać się większej liczby policjantów niż zwykle. Będą oni pomagać uczestnikom ruchu, ale i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy popełniać będą wykroczenia, stwarzając zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców m.in.:

– nieprawidłowe wyprzedzanie
– omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
– nadmierna prędkość
– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Przypominamy również o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, w następujących terminach:

– 7 kwietnia ( sobota) w godz. 18:00 – 22:00
– 8 kwietnia (niedziela) w godz. 8:00 – 22:00
– 9 kwietnia (poniedziałek) w godz. 8:00 – 22:00

Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (od soboty do poniedziałku) jasielscy policjanci nie odnotowali wypadków drogowych, interweniowali w związku z 5 kolizjami. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej podróży.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE