Informacje

W Dębowcu podkarpaccy motocykliści zainaugurują swój sezon

Pod naszym patronatem

Ponad pół tysiąca uczestników spodziewają się organizatorzy inaugurującego sezon zlotu motocyklowego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Pomysłodawcą przedsięwzięcia, które będzie się odbywać pod hasłem „Spotkanie w Domu Matki”, jest ksiądz Stanisław Kowalski MS.

Pomysł zrodził się z przyjaźni. Już od kilku lat moi znajomi kiedyś jeździli w różne miejsca, przyjechali do mnie i prosili, aby coś takiego uczynić w Dębowcu. Zażartowałem, że postaram się. I tak się pomysł zrodził. – mówi.

Do organizacji wydarzenia włączył szereg partnerów, m.in. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Jasielski Dom Kultury, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, firmę cateringową Trafunek z Dębowca, czy Bank Spółdzielczy w Bieczu Odział w Dębowcu.

Rejestracja rozpocznie się już od godziny 11:30 (każdy z uczestników zlotu otrzyma pamiątkową odznakę, chorągiewkę oraz podstawkę pod motocykl). O godzinie 12:30 odbędzie się msza święta na placu przed sanktuarium połączona z błogosławieństwem motocyklistów. Po niej zaplanowano blok edukacyjny pod hasłem „bezpieczeństwo ruchu drogowego”, podczas którego specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie przeprowadzą prelekcję na temat zasad bezpiecznego korzystania z dróg przez kierujących jednośladami oraz szereg konkursów z atrakcyjnymi niespodziankami.

O godzinie szesnastej rozpocznie się koncert rockowego zespołu STEEL VELVET (w składzie: Paweł Soja – wokal i gitara basowa, Dominik Cynar – gitara, Mariusz Belcer – gitara i drugi wokal, Robert Ziobro – perkusja). Próbka ich twórczości do posłuchania na stronie internetowej bandu: www.steel-velvet.pl. W trakcie występu zostanie rozpalone ognisko, podczas którego będzie można się posilić.

Przed godziną osiemnastą uczestnicy zlotu wyjadą na paradę motocyklową do Jasła, gdzie na płycie rynku wystawią na widok swoje pojazdy dla zainteresowanych mieszkańców miasta. Zakończenie imprezy około godziny dziewiętnastej.

Patronat honorowy nad zlotem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Burmistrz Jasła Andrzej Czernecki oraz Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie. Wstęp wolny.

Więcej szczegółów w naszej relacji dźwiękowej:

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Dębowcu podkarpaccy motocykliści zainaugurują swój sezon”

  1. Jakimi drogami będzie wieczorny przejazd przez Jasło? będzie zabezpieczony przez policje? potrzebuje takie informacje ponieważ zamierzam to nagrać :)