Informacje

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala. Burbelka na trzy miesiące za Betleja

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Zbigniew Betlej złożył oficjalnie rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Zarząd Powiatu, który jest organem założycielskim placówki, przyjął dymisję i do czasu ogłoszenia konkursu powołał na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora ortopedę Michała Burbelkę.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle

Zbigniew Betlej pełnił funkcję dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle od 4 stycznia 2005 roku. W lipcu br. Rada Powiatu Jasielskiego podjęła uchwałę zobowiązującą go do wdrożenia programu restrukturyzacji placówki w latach 2012-2013.

Dyrektor Betlej zawnioskował o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Do tego przychylił się Zarząd Powiatu. W związku z tym nastąpiła konieczność powołania pełniącego obowiązki dyrektora do czasu przeprowadzenia konkursu. Oczywiście, konkurs na dyrektora jest docelowy i do tego Zarząd będzie dążył, natomiast wiemy, że sytuacja jest trudna. Mamy do wprowadzenia program restrukturyzacyjny, który niestety nie został dotychczas wprowadzony. Musimy działać szybko. To nie była kara. Myślę, że dyrektor sam doszedł do wniosku, że nie jest w stanie wprowadzić tego programu. W związku z tym zaproponował rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. To nie było zwolnienie dyrektora. – potwierdza w rozmowie z portalem regionalnym terazJaslo.pl starosta jasielski Adam Kmiecik.

Na wniosek wicestarosty jasielskiego Franciszka Miśkowicza, który sprawuje bezpośredni nadzór merytoryczny nad działalnością szpitala, pełnienie obowiązków dyrektora placówki w ciągu najbliższych trzech miesięcy powierzono Michałowi Burbelce, który otrzymał aprobatę trzech członków Zarządu Powiatu (Adama Kmiecika, Franciszka Miśkowicza i Jana Urbana). Przeciwny był Tadeusz Górczyk, a Henryk Motkowicz wstrzymał się od głosu.

Burbelka (ur. 10.03.1969 r.) jest w chwili obecnej zatrudniony w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na Oddziale Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki, pełni też dyżury w specjalistycznym zespole wyjazdowym ratownictwa medycznego. Ponadto prowadzi własny gabinet lekarski na terenie miasta.

W 2010 roku miał drugie miejsce na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Rady Powiatu Jasielskiego. W okręgu wyborczym nr 1 otrzymał czterysta głosów.

Taka była propozycja wicestarosty, który pełni nadzór merytoryczny nad szpitalem. Nie mam powodów, by nie ufać komuś, kto się tym zajmuje. Zarząd przystał na tą propozycję. Innych kandydatów nie było. Rezygnacja została przyjęta z dniem dzisiejszym, więc od jutra będzie pełnił obowiązki dyrektora. – dodaje Adam Kmiecik.

O kandydaturze Michała Burbelki na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle mówiono już rok temu. – Natomiast nikt nigdy oficjalnie tej propozycji nie postawił. – przyznaje Kmiecik.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych zmian kadrowych. Tym razem mówi się o zastępcy dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych.

Daniel Baron
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala. Burbelka na trzy miesiące za Betleja”

  1. Jaki zwykle piekielna koalicja PO-PSL.Ten facet jest z PSL-u.Zna się na problemach rolniczych jak jego płk.MO tatuńcio .Ale żeby wyjaśić do końca sprawę,to Kmiecik PO ze Starostwa Powiatowego prawi pierdle.Gdy dyr.szpitala był Betlej też z PO ,to zadłużenie tego szpitala wynosiło 12,5 mln.zł./2012rZaś gdy Burbelka objął dyrektorowanie,to dług spadł do 750 tys.zł.Kmiecik pierdle wciskaj w Żmigrodzie,a nie w Jaśle.

  2. wielkie nieba, otrzymał 400 głosów, paranoja. Chyba człowiek chory na władze, a moze ktos go podpuścił?

  3. Wróżę szybki koniec szpitalowi. Pomysł na Jana Urbana, który ma chrapkę na tą jednostkę?