Na drogach

Trzy osoby ranne w wypadku drogowym na pograniczu Nowego i Starego Żmigrodu

Trzy osoby trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 993 na pograniczu miejscowości Nowy Żmigród i Stary Żmigród. Samochód osobowy, którym podróżowały, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni na pobocze. Na miejscu interweniowały służby ratownicze.

Wypadek w Nowym Żmigrodzie
Fot. © terazJaslo.pl / MAREK SROKA

Będący na miejscu reporter portalu regionalnego terazJaslo.pl ustalił, że około godziny piętnastej samochód osobowy Audi A4 jechał drogą wojewódzką nr 993 od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Dukli. Na pograniczu z miejscowością Stary Żmigród kierujący pojazdem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni, uderzył w znak drogowy, następnie w betonowy mostek i zatrzymał się na przydrożnej działce.

W wyniku zdarzenia trzy osoby odniosły obrażenia ciała. Pomocy udzieliły im załogi dwóch zespołów ratownictwa medycznego, które przewiozły poszkodowanych do szpitala w Jaśle. Wstępnie wiadomo, że kierowca był trzeźwy.

Teren akcji zabezpieczały dwa zastępy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalniku (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) i Łysej Górze oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, dlatego na miejsce została wysłana policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła materiał dowodowy w celu dalszego postępowania w tej sprawie.

Na ulicy Dukielskiej, na której doszło do zdarzenia, ruch odbywał się wahadłowo.

Wypadek w Nowym Żmigrodzie
Fot. © terazJaslo.pl / MAREK SROKA
Wypadek w Nowym Żmigrodzie
Fot. © terazJaslo.pl / MAREK SROKA

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Trzy osoby ranne w wypadku drogowym na pograniczu Nowego i Starego Żmigrodu”