Sport | rekreacja | turystyka

Biegi i szybka jazda na rolkach po ulicach miasta

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle, przy współpracy z Klubem Sportowym „Speed” oraz Urzędem Miasta, zorganizował po raz pierwszy imprezę pod hasłem „Jasielski Run and Roll” łączącą dwie dyscypliny sportowe: bieganie oraz jazdę szybką na rolkach. Część uczestników wystartowała w poszczególnych konkurencjach, ale znaleźli się również śmiałkowie, którzy zdecydowali się na udział w dwuboju. A na starcie do dzisiejszych zawodów stanęła ponad setka uczestników: od najmłodszych, po młodzież i osoby dorosłe. Od amatorów po zawodowców.

Zawody rolkarzy na MOSiR-ze
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jako pierwszą rozegrano konkurencję jazdy szybkiej na rolkach: najmłodsi mieli do pokonania półtorakilometrową pętlę biegnącą ulicami wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle: Sikorskiego, Szopena, Szkolną i Krasińskiego, natomiast startujący w kategorii „Open” siedmiokrotnie dłuższy dystans, bo aż dziesięć kilometrów. Natomiast biegi dla dzieci rozegrano na płycie boiska sportowego, na trzech dystansach: 300, 500 i 700 metrów. Dorośli pobiegli na dystansie pięciu kilometrów ulicami: Szopena i Sikorskiego.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy startujący w kategorii otwartej medale. Organizatorzy przygotowali też drobne upominki.

Jak podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle Tadeusz Baniak celem zawodów była popularyzacja biegów i jazdy na rolkach na terenie miasta Jasła, popularyzacja aktywnego czynnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Widzę, że można uznać je za udane wobec czego myślimy, że będzie to już cykliczna impreza. Może brutalnie to zabrzmiało w lutym, że rezygnujemy z Biegu Walentynkowego, ale biorąc pod uwagę warunki jakie panują w tym miesiącu, czyli mrozy, ślisko i nigdy nie obyło się bez tego, żeby ktoś nie doznał kontuzji i uważam, że bez sensu było robić takie imprezy o tym czasie. A dzisiaj, piękne słonko, sucho. Lepszych warunków sobie wyobrazić nie można. – powiedział.

POSŁUCHAJ:

Trasę zawodów zabezpieczali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Jaśle.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ:
Jasielski Run and Roll

Do pobrania:
Oficjalne wyniki (.pdf)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Biegi i szybka jazda na rolkach po ulicach miasta”