Na drogach

16-letni motorowerzysta ranny w wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który miał miejsce w Makowiskach. Doszło tam do czołowego zderzenia motoroweru z samochodem. W zdarzeniu ucierpiał kierujący jednośladem 16-latek.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

Do wypadku doszło wczoraj po południu. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem 16-latek na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem.

Wskutek zdarzenia 16-letni motorowerzysta z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Kierująca suzuki vitara nie ucierpiała. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Ciepłe dni sprzyjają przejażdżkom rowerem, motorowerem, czy motocyklem. Coraz więcej takich pojazdów pojawia się na drogach. Niestety, częściej dochodzi również do zdarzeń z ich udziałem. Dlatego apelujemy do kierujących jednośladami, jak też do pozostałych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Pośpiech i rutyna na drodze to bezpośrednie przyczyny wielu kolizji i wypadków. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “16-letni motorowerzysta ranny w wypadku”