Informacje

Dzwoniąc na numer alarmowy 999 połączysz się już niedługo z Krosnem

8 kwietnia zostało podpisane porozumienie w sprawie utworzenia skoncentrowanej dyspozytorni medycznej w Krośnie.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Porozumienie podpisali dyrektorzy: ZOZ w Dębicy, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, ZOZ w Ropczycach, SP ZOZ w Strzyżowie oraz Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Skoncentrowana dyspozytornia medyczna w Krośnie będzie odpowiedzialna za dysponowanie zespołów państwowego ratownictwa medycznego na terenie powiatu krośnieńskiego, jasielskiego, strzyżowskiego, dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego oraz miasta Krosna. Na jej obszarze funkcjonować będzie 20 karetek, które zlokalizowane są w dotychczasowych miejscach stacjonowania.

Porozumienie zostało podpisane w obecności starostów powiatów. W spotkaniu uczestniczyła także wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która podkreśliła, że zmiany jakie zachodzą w systemie powiadamiania ratunkowego mają na celu podwyższenie bezpieczeństwa mieszkańców.

31 stycznia br. została utworzona skoncentrowana dyspozytornia medyczna w Rzeszowie. Obsługuje teren powiatu rzeszowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, leżajskiego oraz miasta Rzeszów.

(PUW w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE