Informacje

„Ludowcy” prezentują kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Liczymy na co najmniej dwa mandaty w okręgu krośnieńskim, są one do zdobycia – zapowiedział podczas sobotniej prezentacji w Jaśle kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmiku Województwa Podkarpackiego w nadchodzących wyborach samorządowych lider podkarpackich struktur partii Jan Bury. „Ludowcy” wsparli także Andrzeja Czerneckiego na burmistrza Jasła.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Liderem PSL-u w naszym okręgu jest Dariusz Sobieraj. Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Liderem PSL-u w naszym okręgu jest Dariusz Sobieraj.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wyborów na radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego w okręgu piątym obejmującym dawne województwo krośnieńskie (powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, leski, bieszczadzki i brzozowski) Polskie Stronnictwo Ludowe wystawiło szesnastu kandydatów. Miejsce na liście przydzielono po połowie kobietom i mężczyznom. Jej liderem jest obecny wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego lek. med. Dariusz Sobieraj, kierownik Oddziału Urologii i Urologii Klinicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, Podkarpacki Konsultant Wojewódzki w dziedzinie urologii, sprawdzony samorządowiec i znany społecznik ziemi krośnieńskiej.

Na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazło się dwoje mieszkańców powiatu jasielskiego. To 43-letni Andrzej Bosak z Warzyc (dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, żonaty, troje dzieci) – numer pięć oraz 42-letnia Justyna Cyran z Dębowca (wicedyrektor Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych im. generała Józefa Hallera w Jaśle, mężatka, dwoje dzieci) – numer sześć.

Tu jest do zdobycia osiem mandatów. Będziemy robić wszystko, aby lista numer 1 zdobyła minimum dwa mandaty do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. To jest w naszym zasięgu, mając takich kandydatów. Myślę, że możemy tutaj pozyskać głosy, żeby z okręgu krośnieńskiego zdobyć dwa mandaty. Być może będzie tak, że jeden z radnych w Sejmiku będzie właśnie z powiatu jasielskiego czego Państwu życzę. – powiedział poseł Jan Bury, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Podczas dzisiejszej prezentacji kandydatów „ludowcy” wsparli obecnego burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego. Liderzy podkarpackich struktur ugrupowania uważają, że to dobry samorządowiec, realizujący trafne dla Jasła inwestycje, potrafiący skutecznie wykorzystywać dostępne środki unijne na rozwój miasta, potrafiący porozumieć się z instytucjami różnego szczebla.

Na burmistrza najlepiej wybierać sprawdzonych gospodarzy, a Jasło ma już takie doświadczenie. Przez wiele kadencji miało burmistrza Andrzeja Czerneckiego, potem przez jedną kadencję oddało niepotrzebnie władzę w inne ręce i potem poszło po rozum do głowy i wróciło do Czerneckiego z powrotem. To jest chyba taki moment, który powoduje, że potrzebna jest refleksja. Oby ona trwała długo, bo jeśli Waszego burmistrza oceniają w Polsce jako bardzo dobrego gospodarza to myślę, że ludzie tutaj też wiedzą kto jest najlepszym gospodarzem miasta Jasła. – stwierdził Jan Bury.

Działania podejmowane przez ekipę Andrzeja Czerneckiego w zakresie pomocy społecznej chwaliła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińska. Potwierdziła także gotowość współpracy pomiędzy samorządem, a ministerstwem w zakresie planowanej przez władze miasta realizacji dwóch ambitnych przedsięwzięć: budowy publicznego żłobka oraz utworzenie Jasielskiego Centrum Coworkingowego.

Ministerstwo Pracy na pewno wspomoże gminę Jasło w realizacji tego świetnego pomysłu, który ma pomóc rodzicom i dzieciom. Dzieciom zabezpieczyć miejsce opieki, a rodzicom pracę. – podkreśliła pani minister. – Będziemy w najbliższym czasie współpracować, jeśli chodzi o ustalenie szczegółów zarówno finansowania jak i całego projektu. Cieszę się również jeśli chodzi o dobre wykorzystanie środków unijnych. Wiem również, że gmina jest liderem jeśli chodzi o Kartę Dużej Rodziny. Rządowy program Karty Dużej Rodziny realizujemy od 16 czerwca. Gmina Jasło to jest blisko tysiąc wydanych wniosków. Bardzo serdecznie dziękujemy, bo to jest wielkie wsparcie dla dużych rodzin.

Współpraca z ministerstwem jeśli chodzi o realizację Centrum Cooworkingowego, a także wsparcie dla projektu budowy żłobka to jest pomoc nie do przecenienia. Sama gmina miejska z własnych środków nie byłaby w stanie tych projektów realizować. Przy tej okazji chciałem podziękować ministrowi Buremu, a szczególnie Darkowi Sobierajowi, bo to jest osoba, od której – w związku z tym, że w tym momencie nie mamy swoich reprezentantów w Sejmiku Wojewódzkim – w była skuteczna pomoc w istotnych dla miasta momentach. – powiedział Czernecki.

Wspierając swoją obecnością kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmiku Województwa Podkarpackiego burmistrz zaznaczył również, że „ta kampania powinna być tą, w której powinniśmy postawić na takie osoby, w których będziemy mieli skutecznych reprezentantów w Sejmiku”.

W listopadowych wyborach samorządowych Polskie Stronnictwo Ludowe wystawia 46 kandydatów do Rady Powiatu w Jaśle (liderami list są: 49-letni Jan Urban – w Jaśle, 57-letni Marek Byczek – w gminie Jasło, 51-letnia Dorota Woźniak – w gminie Skołyszyn, 48-letni Tomasz Kaleta – w gminie Brzyska i Kołaczyce, 53-letni Stanisław Spólnik – w gminie Dębowiec i Osiek Jasielski oraz 56-letni Franciszek Miśkowicz – w gminie Nowy Żmigród, Krempna i Tarnowiec); 31 kandydatów do Rad Gmin (gmina Skołyszyn – 3, gmina Tarnowiec – 1, gminia Osiek Jasielski – 2, gmina Nowy Żmigród – 14 i gmina Krempna -11) oraz dwóch kandydatów na wójtów gmin (39-letni Piotr Suski z Nienaszowa w gminie Nowy Żmigród oraz 55-letni Kazimierz Miśkowicz z Krempnej w gminie Krempna).

Głosowanie 16 listopada w godzinach od 7 do 21.

POSŁUCHAJ:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Ludowcy” prezentują kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego”

  1. Poparcie Andrzeja Czerneckiego w wyborach samorządowych na burmistrza Jasła przez posła Jana Burego , który sprywatyzował Pektowin ( ilu ludzi zwolniono do tej chwili?) nie przynosi chluby !! Tyle się mówi o kontrolach CBA , sztabkach złota … . Czernecki rządził miastem 3 kadencje i doprowadził do wyludnienia się miasta , ubyło nas drodzy Jaślanie 8 tysięcy. Kto za to odpowie ?