Informacje

LIX sesja ostatnią w Radzie Powiatu IV kadencji

Dziewięć uchwał podjęli na ostatniej w tej kadencji sesji jasielscy radni powiatowi. Na podsumowanie czteroletniej działalności otrzymali pamiątkowe grawertony przygotowane przez urzędników ze Starostwa Powiatowego.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x3)
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x3)

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle IV kadencji (LIX) zostało podjętych dziewięć uchwał (projekt jednej z nich został wprowadzony na wniosek Zarządu Powiatu przed rozpoczęciem obrad). Decyzją radnych m.in. dokonano zmian w tegorocznym budżecie, powierzono gminie Tarnowiec powierzenia zadania publicznego w zakresie zimowego utrzymania dróg powiatowych położonych na terenie Gminy Tarnowiec w sezonie zimowym 2014/2015, uchwalono roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015, wyrażono zgodę na zaciągnięcie zobowiązań na 2015 rok na pokrycie kosztów związanych z zimowym utrzymaniem dróg, zakupem paliwa do środków transportowych, konserwacją sygnalizacji świetlnej dla PZD w Jaśle oraz zaktualizowano „Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Jasielskiego na lata 2010 – 2013 z perspektywą na lata 2014 – 2017”.

Radni zapoznali się również z informacją dotyczącą stanu przygotowania dróg powiatowych przed sezonem zimowym 2014/2015, informacją Zarządu Powiatu o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny, informacją Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jaśle o stanie bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego w powiecie jasielskim oraz informacją na temat analizy oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do ich składania.

Obrady poprzedziło wręczenie pamiątkowych grawertonów przygotowanych przez Naczelnika Wydziału Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego dla wszystkich radnych.

To dla każdego z nas czas na refleksje i podsumowanie naszej działalności, a w zasadzie służby na rzecz mieszkańców powiatu jasielskiego. Można dzisiaj zadać sobie pytanie czy jako Rada Powiatu i Zarząd Powiatu w Jaśle dobrze wykorzystaliśmy ten czteroletni okres dany nam przez wyborców. Uważam, że takim wymiernym wskaźnikiem jakości tej czteroletniej kadencji jest cyfra 108, czyli 108 milionów wykorzystanych w ciągu ostatnich czterech lat na zadania inwestycyjne w powiecie jasielskim w różnych obszarach funkcjonowania i kompetencji powiatu. – powiedział Bogusław Kręcisz, przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle.

Chciałbym wszystkim Państwu podziękować za współpracę: radnym, przewodniczącym komisji stałych Rady Powiatu w Jaśle, członkom komisji, Zarządowi Powiatu na czele ze starostą i zastępcami, pracownikom Starostwa, dyrektorom i kierownikom jednostek oświatowych. Za wszystkie uchybienia z mojej strony chciałem wszystkich Państwa przeprosić jeżeli takie były. Chciałbym również wszystkim Państwu radnym życzyć powodzenia w nadchodzących wyborach, bez względu na to z jakiego komitetu startujemy. Szczególne podziękowania chciałbym złożyć na ręce radnego Zbigniewa Dranki. Dziękuję Ci za Twój spokój, optymizm, za to, że wniosłem do tej Rady swoje doświadczenie. Dziękuję specjalnie dlatego, że Zbigniew nie kandyduje w nadchodzących wyborach. Zbysiu, dziękujemy Ci wszyscy! – dodał.

Starosta jasielski Adam Kmiecik przekazał z kolei podziękowania na ręce skarbnika powiatu Teresy Połeć oraz sekretarza powiatu Jadwigi Guni.

W ostatnim przed wyborami samorządowymi posiedzeniu Rady uczestniczyli m.in. dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle lek. med. Michał Burbelka wraz z zastępcą do spraw leczniczych lek. med. Dariuszem Kowalskim, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Karol Adamski, zastępca Powiatowego Inspektora Weterynarii w Jaśle Małgorzata Ruszała, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych podległych powiatowi jasielskiemu: Barbara Wierdak-Cyboroń (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle), Ryszard Bal (II Liceum Ogólnokształcące), Dorota Czernecka (Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle), Andrzej Bosak (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle), Renata Skórka (Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle), Antoni Salacha (LO w Kołaczycach), Aneta Kowalkowska (LO w Nowym Żmigrodzie), Grażyna Leńczuk (Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle), Jolanta Mercik (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek, który podziękował za czteroletnią współpracę życząc radnym ponownego wyboru.

Jest to ostatnia sesja Rady Powiatu więc chciałbym serdecznie na ręce wszystkich radnych i Zarządu Powiatu złożyć serdeczne podziękowanie za okres czterech lat współpracy na linii Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Państwo. Chciałbym podkreślić, że ta współpraca układała się w sposób należyty i prawidłowy. Wielokrotnie miałem okazję i przyjemność uczestniczenia w sesjach Rady Powiatu, zwracania się do Państwa z różnymi problemami i prośbami o pomoc w dofinansowaniu różnych zadań. Tą pomoc nasza jednostka zawsze otrzymywała. Chciałbym serdecznie wszystkim Państwu podziękować. Dziękuję panu staroście, wicestaroście i pracownikom Starostwa Powiatowego. Państwo w 99 procentach kandydujecie. Życzę dobrego wyniku i być może spotkania w następnych tygodniach. – powiedział Wiesław Latoszek.

20141106-005

20141106-006

W nowej kadencji na pewno nie zobaczymy dwóch radnych ze „starego” składu. Zbigniew Dranka nie kandyduje, a Wojciech Zając ubiega się o mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego (piąte miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości). Wybory już 16 listopada.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “LIX sesja ostatnią w Radzie Powiatu IV kadencji”

  1. smiech mnie bierze jak ja patrze jakcy ludzie dla nas rzadza, oczywiscie nie wszyscy, ale wiekszość to karierowicze, marionetki itd! Począwszy od Pana Kmiecika, Krecisza, Gorgosza!!!! zero przygotowania merytoryki wiedzy! Jeden – starosta konczył w trakcie kadencji jakąs szkołke w jasle, drugi WFista i tacy ludzi chca nami rzadzic? co taki WFista pan Krecisz moze wiedziec o ekonomi, przedsiebiorczości???? Nie dziwie sie , że w Jasle nic sie nie dzieje wszystko upada, ludzie stad uciekają! Ludzie opamietajcie sie!!!!!! Madrzejsci, wykształceni ludzie nie maja w Jasle pracy a tacy chca nami rzadzic!