Na drogach

Podsumowanie majowego weekendu na drogach

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Majowy weekend 2015”. Od minionego czwartku do niedzieli doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ucierpiały dwie osoby. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z dwoma kolizjami drogowymi i zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do pierwszego wypadku doszło w minioną sobotę około godz. 12.30 w Jaśle (pisaliśmy o tym tutaj). Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem passatem jechał ul. Mickiewicza w kierunku centrum miasta. Na łuku drogi, przed mostem na rzece Wisłoce, 35-letni mieszkaniec gminy Brzyska stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na prawą stronę i uderzył bokiem w barierę mostu. Wskutek zdarzenia kierowca trafiły do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Był trzeźwy.

Kilka godzin po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z drugim wypadkiem, który miał miejsce w Bieździedzy (pisaliśmy o tym tutaj). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca opla corsy zaczął skręcać w lewo w momencie, gdy był wyprzedzany przez kierującego volkswagenem passatem. W wyniku zderzenia się pojazdów passat wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Kierowca opla został hospitalizowany. Pozostałym uczestnikom wypadku nic poważnego się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci w czasie majowego weekendu interweniowali również w związku z dwoma kolizjami drogowymi. Przyczyną tych zdarzeń było nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców (przed rokiem funkcjonariusze wyeliminowali z dróg dwie takie osoby).

W porównaniu z ubiegłoroczną „majówką” na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków więcej, natomiast zmniejszyła się o cztery liczba kolizji drogowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE