Na drogach

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na „zakrętach śmierci” w Zarzeczu

W miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Ucierpiała kierująca Hondą. Karetką Pogotowia Ratunkowego została przewieziona do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna. Na drodze wojewódzkiej nr 992 występują utrudnienia w ruchu, wprowadzono tam ruch wahadłowy.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 992 wpłynęła do służb ratowniczych około godziny 8:30. Kierująca samochodem osobowym Honda Civic jechała w kierunku Jasła. W miejscowości Zarzecze na jednym z zakrętów kobieta prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na przeciwny pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem siodłowym z naczepą. Siłą uderzenia „osobówka” została zepchnięta z jezdni.

Kierującej pojazdem pomocy udzieliła załoga specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z Jasła. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie przechodzi szczegółową diagnostykę. W zdarzeniu nie ucierpiał natomiast kierujący „ciężarówką” obywatel Rumunii. Wiadomo już, że w chwili wypadku był trzeźwy.

Na miejsce działań zadysponowano również cztery zastępy straży pożarnej: trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (sekcja ratownictwa technicznego wraz z dowódcą i komendantem powiatowym) oraz jeden z OSP KSRG Dębowiec.

Na miejscu swoje czynności wykonuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Droga wojewódzka jest częściowo zablokowana. Wprowadzono tam już ruch wahadłowy po pasie jazdy w kierunku Jasła. Według szacunkowych informacji utrudnienia potrwają do godziny 11.

Mówi bryg. Marek Górniak, dowódca JRG PSP w Jaśle (POSŁUCHAJ)

[AKTUALIZACJA: g. 11:34] kierująca samochodem 27-letnia mieszkanka gminy Krempna pozostała w szpitalu na obserwacji, jednak jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Policjanci zakwalifikowali całe zdarzenie jako kolizję. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 992 został już przywrócony po obu pasach jezdni.

290715(3)

290715(4)

290715(5)

290715(6)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na „zakrętach śmierci” w Zarzeczu”

  1. To szczęście, że tej kobiecie nic się nie stało… A chyba jeszcze większe szczęście, że nie jechała z dzieckiem/dziećmi… (na jednym zdjęciu widać fotelik dla dziecka)…