Na drogach

Nie żyje nastolatek potrącony w Łysej Górze przez lawetę

W jasielskim szpitalu zmarł (25.10) 15-letni chłopak poszkodowany w wypadku, do którego doszło przed tygodniem w Łysej Górze (gmina Nowy Żmigród). Samochód-laweta na słowackich numerach rejestracyjnych potrącił idącego poboczem nastolatka.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl
Fot. © archiwum terazJaslo.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Nowy Żmigród-Dukla doszło w niedzielę 18 października. Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia policjanci ustalali jego okoliczności zabezpieczając ślady, wykonując oględziny uszkodzonego pojazdu, a także rozmawiając ze świadkami. Ze zgromadzonych przez nich informacji wynika, że samochód Fiat Ducato – laweta na słowackich numerach rejestracyjnych poruszał się w kierunku Nowego Żmigrodu. W miejscowości Łysa Góra, na prostym odcinku drogi, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu potrącił idącego poboczem 15-letniego chłopaka. Z kolei towarzyszącemu mu koledze udało się uniknąć uderzenia.

Mieszkający w sąsiedniej gminie Dukla poszkodowany nastolatek został przewieziony przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z podstacji w Nowym Żmigrodzie do jasielskiego szpitala, gdzie ze względu na doznane urazy wielonarządowe został hospitalizowany w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Niestety, obrażenia okazały się na tyle rozległe, że w minioną niedzielę (25.10) chłopiec zmarł.

Kierujący pojazdem 38-letni obywatel Słowacji był trzeźwy.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nie żyje nastolatek potrącony w Łysej Górze przez lawetę”