Sport | rekreacja | turystyka

Drużyna z Jasła zadebiutowała na parkietach drugiej ligi futsalu

Od porażki w wyjazdowym spotkaniu rozpoczęli swoją przygodę z drugą ligą futsalu zawodnicy Osiedle Ulaszowice Jasło Futsal Team. Pierwsze spotkanie na własnym parkiecie drużyna rozegra na początku przyszłego roku i już dzisiaj zaprasza mieszkańców Jasła do kibicowania.

Osiedle Ulaszowice Jasło Futsal Team

W minioną niedzielę (15.11) Jaślanie zadebiutowali na parkietach drugiej polskiej ligi futsalu (najniższej klasie rozgrywkowej w kraju, po ekstraklasie i pierwszej lidze). Na inauguracyjny mecz w grupie podkarpackiej udali się do Przeworska, gdzie w tamtejszej hali sportowej im. Tadeusza Ruta rozegrali swoje potkanie z miejscowym zespołem Futsal Team. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy.

Przegraliśmy 3:2 z Przeworskiem, ale druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra i to zwiastuje nadzieje dobrych wyników. Pierwszą połowę zagraliśmy dość bojaźliwie, gdyż nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po drużynie z Przeworska. – relacjonują Jacek Czerkowicz i Sebastian Starzewski z Osiedle Ulaszowice Jasło Futsal Team.

Jasielska drużyna wystąpiła w składzie: Latoszek Jarosław – Starzewski Sebastian, Rajdek Grzegorz, Michalski Bartosz, Czerkowicz Jacek – Kalityński Łukasz (bramka po asyście Jacka Czerkowicza), Pierzowicz Bartłomiej, Myśliwiec Wojciech, Rysz Adam (bramka po asyście Łukasza Kalityńskiego).

To jednak nie wszyscy, bo szeroka kadra liczy blisko dwudziestu zawodników. Mają spore doświadczenie w tej dziedzinie sportu ze względu na udział we wcześniejszych latach w halowej lidze „Sokoła”.

W przeważającej części są to osoby z powiatu jasielskiego, choć nie brakuje w ekipie Ulaszowic zawodników spoza powiatu, a nawet z województwa małopolskiego. Organizacją tej drużyny w głównej mierze zajęli się zawodnicy. Każdy dołożył swoją cegiełkę. – mówią.

Jak podkreślają przedstawiciele teamu – futsal staje się coraz bardziej popularną dyscypliną na całym świecie, także i w Polsce. Być może za parę lat będzie tak samo popularna jak piłka trawiasta. Na Podkarpaciu rozwija się to coraz prężniej wiec stąd pomysł, żeby wystartować w tych rozgrywkach pierwszy raz w historii Jasła.

W grupie podkarpackiej drugiej ligi futsalu, rozgrywanej pod auspicjami Polskiego Związki Piłki Nożnej, rywalami naszego zespołu będą drużyny z Przeworska, Tryńczy, Zarzecza, Łańcuta i Dukli. Do końca roku Jaślanie przystąpią do rywalizacji na wyjeździe z Góralem Tryńcza (06.12) i Futsalem Zarzecze (13.12).

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością zmierzą się 9 stycznia 2016 roku z SPAR Łańcut Futsal Team. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20-stej na hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle.

Wstęp na wszystkie mecze jasielskiej reprezentacji będzie bezpłatny.

Natomiast sam udział w rozgrywkach ligowych dla zawodników to spore wyzwanie finansowe dlatego po cichu liczą na sponsorów.

Finansowo wypadamy dosyć przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Wyjazdy opłacamy sobie sami, min. składamy się na paliwo na dojazd czy kupujemy napoje i inne niezbędne rzeczy. Pozyskaliśmy już paru sponsorów, którym bardzo dziękujemy za pomoc. Dzięki nim możemy opłacić halę czy sędziów na mecze w naszym mieście. Dlatego każda pomoc będzie mile widziana. Wesprzeć nas można w każdy możliwy sposób. Wystarczy wyrazić chęć i jakoś się dogadamy z każdym. Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać jeszcze kogoś kto nas wspomoże. – powiedzieli przedstawiciele drużyny z osiedla Ulaszowice.

Do grona wspierających dołączyli już m.in. Altmetal Jasło, Tarkett Jasło, Ufo Zone Jasło, Zarząd Osiedla Jasło-Ulaszowice, Vinyl Rzeszów i DentAR Rzeszów.

Zainteresowanych wsparciem oraz poczynaniami jasielskiego teamu na parkietach drugiej ligi futsalu odsyłamy na oficjalny profil zespołu w portalu społecznościowym Facebook.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Drużyna z Jasła zadebiutowała na parkietach drugiej ligi futsalu”