Na drogach

Luty 2017 na drogach powiatu jasielskiego

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali kolejny miesiąc 2017 roku. W lutym na drogach powiatu jasielskiego doszło do trzech wypadków, w których trzy osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć. Policjanci odnotowali 47 kolizji drogowych i zatrzymali 14 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Luty okazał się pracowitym miesiącem dla policjantów jasielskiej drogówki. Wydłużający się dzień oraz złudna wiosenna pogoda, sprawiły, że kierowcy coraz pewniej czuli się za kierownicą. Niestety z pozoru suche drogi, często oblodzone po porannych przymrozkach, okazały się zdradliwe dla kierujących pojazdami. Policjanci odnotowali w lutym 47 kolizji drogowych. Interweniowali także na miejscu trzech wypadków drogowych (w Jaśle, Gorzycach i Kątach), w których jedna osoba zginęła, a 3 odniosły obrażenia.

Jasielscy policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących na drogach powiatu, prowadzili także szereg działań prewencyjnych m.in. „Alkohol i narkotyki”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Bezpieczny pieszy”, „Prędkość”. Podczas tych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1800 pojazdów. W 14 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. 10 z nich popełniło przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za popełnienie wykroczenia.

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze zatrzymali także 15 praw jazdy, kierującym którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością ponad 100 km/h. Policjanci nadal przypominają, by podczas prowadzenia samochodu, zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE