Informacje

Bogusława Wójcik zdeklasowała kontrkandydatów

67-letnia Bogusława Wójcik uzupełni do końca kadencji skład Rady Miejskiej Jasła. W wyborach uzupełniających, które odbyły się w niedzielę na osiedlu Kopernika, otrzymała poparcie 180 mieszkańców – więcej, niż czworo pozostałych kandydatów uzyskało łącznie.

Do udziału w niedzielnym głosowaniu uprawnionych było 1 847 mieszkańców ulic: 3 Maja od numeru 38 do nr 52 (parzyste), Mikołaja Kopernika (nieparzyste), Alojzego Metzgera od numeru 10 oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego od numeru 1 do numeru 25 (nieparzyste). Dwa lokale wyborcze – zlokalizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Kopernika oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września przy ulicy Staszica – były otwarte od siódmej do dwudziestej pierwszej. Frekwencja wyniosła zaledwie 16,40%.

Wydano 303 karty do głosowania, tyle samo wyjęto z urn. Ustalono, że wszystkie oddane głosy były ważne. Mieszkańcy wybierali pomiędzy pięcioma kandydatami (czterema kobietami i jednym mężczyzną), zgłoszonymi przez lokalne komitety wyborcze.

Największe wsparcie otrzymała Bogusława Wójcik. Na kandydatkę komitetu „Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami” (tego samego, z którego mandat uzyskał wcześniej śp. Roman Strojek) oddano 180 głosów. To o ponad pięćdziesiąt głosów więcej niż łącznie otrzymała pozostała czwórka! Iwona Trawińska-Ćwiertniewicz, startująca z własnego komitetu, a oficjalnie popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, dostała 70 głosów, Joanna Banach-Gancarz z komitetu „Jaślanie” – 40 głosów, Mateusz Kandefer z komitetu „Bądźmy razem dla Jasła” – 8 głosów, zaś Agnieszka Andruch z komitetu „Rodzina – wolni i solidarni” – 5 głosów.

Bogusława Wójcik, która obejmie mandat na niespełna rok przed końcem obecnej kadencji samorządu miejskiego, ma 67 lat i jest emerytowaną pielęgniarką instrumentariuszką Szpitala Specjalistycznego. Sprawuje społecznie funkcję przewodniczącej Zarządu Osiedla Jasło-Kopernika, członka Rady Nadzorczej Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest też przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle i członkiem zespołu interdyscyplinarnego przy burmistrzu miasta. Była już wcześniej radną miejską w III (1998-2002) i IV (2002-2006) kadencji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Bogusława Wójcik zdeklasowała kontrkandydatów”