Sport | rekreacja | turystyka

Wybierz najlepszego sportowca i trenera PT 2017 roku

Rusza dziewiąty plebiscyt na najpopularniejszych sportowców podkarpackiego trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka, trzech największych miast rdzennego Podkarpacia. Czytelnicy „Nowego Podkarpacia”, „Tygodnika Sanockiego” i „Obiektywu Jasielskiego” oraz sympatycy sportu wybiorą 10 najpopularniejszych sportowców i 3 trenerów Jasła, Krosna i Sanoka w 2017 roku. Głosowanie, które potrwa do 9 lutego – podobnie jak w latach poprzednich – za pomocą kuponów drukowanych w gazetach oraz sms-ów.

Organizatorami plebiscytu są burmistrz Jasła Ryszard Pabian, prezydent Krosna Piotr Przytocki i burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, wspólnie z prezesem zarządu „Nowego Podkarpacia” Tadeuszem Więckiem.

O laury najpopularniejszych ubiega się 42 sportowców i 15 trenerów z 19 klubów, reprezentujących 17 dyscyplin sportowych. Wśród sportowców najwięcej jest przedstawicieli piłki siatkowej – 12 (9 siatkarzy i 3 siatkarki), karate (7), piłki nożnej (4) oraz szachów i judo (po 3). Ponadto wśród nominowanych jest 2 żużlowców, dwóch biegaczy, dwoje pingpongistów oraz narciarz i rolkowiec, hokeista, uprawiający nordic walking, łyżwiarz szybki, koszykarz, kickbokser i ciężarowiec. W gronie szkoleniowców jest 4 trenerów siatkówki, po dwóch karate i piłki nożnej oraz po jednym – narciarstwa i pływania, judo, hokeja, lekkoatletyki, szachów, tenisa stołowego i kickboxingu.

Głosować można do 9 lutego br. (decyduje data stempla pocztowego) tylko na oryginalnych kuponach drukowanych w „Nowym Podkarpaciu”, „Tygodniku Sanockim” i „Obiektywie Jasielskim” oraz poprzez sms-y (także do 9 lutego br., do godziny 24.00) i tylko na zawodników i trenerów, których sylwetki publikujemy poniżej. Kupon prawidłowo wypełniony winien zawierać nazwiska 10 różnych zawodników i 3 różnych trenerów. Kupony można wysyłać pocztą lub przynosić do redakcji patronów prasowych w Krośnie, Jaśle i Sanoku.

Finałowa gala odbędzie się w marcu (dokładna data nie jest jeszcze znana) w Krośnie. Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego – Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP.

Zasady głosowania sms-ami (do 9 lutego 2018 roku do godz. 24.00)

  • Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPT (Sportowiec Podkarpackiego Trójmiasta), T (Trener Podkarpackiego Trójmiasta). Wpisujemy więc litery SPT i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności, następnie wpisujemy literę T i trzy cyfry podporządkowane trenerom. Wielkość liter nie ma znaczenia.
  • Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Przykładowy sms: SPT7,30,21,11,6,9,13,18,17,8,T6,8,2
  • W przypadku nie zagłosowania na 10 różnych sportowców oraz 3 trenerów głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.
  • SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).
  • W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: redakcja@podkarpacie.media.pl

Uwaga Czytelnicy! Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym. W przypadku tych samych nazwisk prosimy na kuponach wpisywać pełne imiona lub pierwszą literę, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny. Dotyczy to sióstr Joanny i Natalii Nocula wśród sportowców oraz Janusza i Marcina Maculskich w kategorii trenerów.

Spośród nich wybieramy:
Sportowcy PT 2017
Trenerzy PT 2017

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE